Urėdijų drama: vadovas prabilo apie buvusių valdžių iššvaistytą milijardą

© DELFI / Kiril Čachovski

Valstybinių miškų urėdijos vadovo poste vis dar likęs Marius Pulkauninkas, įvertinęs klestėjusią šešėlinę veiklą urėdijose, skaičiuoja didžiulius nuostolius valstybei. Jo teigimu, pažeidimų vis dar randama dabar ir ne visuomet juos pavyksta įrodyti.

Praėjusi birželio savaitė Aplinkos ministerijoje ir Valstybinėje miškų urėdijoje buvo įtempta. Vyriausybė nusprendė laikinai sumažinti valstybinių miškų medienos pardavimo kainą, nepaisant pačios urėdijos bei Specialiųjų tyrimų tarnybos išvadų. M. Pulkauninkas teigė, kad buvo atsižvelgta į pramonės interesus, skaičiavo, kad medienos kaina gali kristi apie 40 proc., o tai reikštų apie 70 mln. eurų mažiau į Valstybinės miškų urėdijos biudžetą.

Ketvirtadienį M. Pulkauninkas pranešė, kad iš vadovo pareigų pasitraukia: iš dalies dėl priimto sprendimo, iš dalies dėl nesulaukto politinio palaikymo efektyviai vykdyti reformas. Vis dėlto penktadienį susitikus su aplinkos ministru Kęstučiu Mažeika priimtas sprendimas netenkinti jo prašymo atleisti iš darbo. Nutarta, kad šis klausimas bus sprendžiamas liepos viduryje.

Skaitykite daugiau: https://www.delfi.lt/verslas/verslas/urediju-drama-vadovas-prabilo-apie-buvusiu-valdziu-issvaistyta-milijarda.d?id=81527743&fbclid=IwAR2cyYrXYkq-YODcVXTji6_IIDmOkJY6TqwAZmYd-iw6X43JGKn1kcdH2lk