Unikalumas – privalumas

Užaugome tokioje visuomenėje, kurioje nuolatos visi tarpusavyje yra lyginami, todėl daugelis mūsų jaučiamės nevisaverčiais. Tad stenkimės ištrūkti iš amžino konkuravimo ir supraskime, kad kiekvienas esame unikalus; visi turime savų stiprybių ir savų silpnybių, todėl turime priimti save tokius, kokie esame! Žavėkimės savo talentais ir įgūdžiais.

Pagalvokime, kodėl kartais vadovaujamės žemais standartais, nuvertindami save ar nekeldami didesnių reikalavimų? Juk esame verti iš gyvenimo labai daug! Esame verti geriausios vietos renginyje, kavinėje, esame verti skaniausio deserto, įdomiausio savaitgalio. Taip, ryžtis pokyčiams – sunku, tačiau verta, tad būkime drąsūs. Mėgaukimės tuo!

Tegul mus nuolat lydi pasirinkimai eiti į šviesą, imtis iniciatyvos, gyventi džiaugsme, sutikti naujų žmonių, nustoti pykti, imtis rašyti knygą, susiplanuoti įdomias atostogas, organizuoti šventę, pasirinkimas patikėti, kad viskas įmanoma. Gyvenkime šviesa ir ramybe, o ne tamsuma ir įtampa.

Gyvenimas kupinas atradimų ir stebuklų, tad leiskime sau tyrinėti! Mintys turi labai daug įtakos mūsų savijautai – kuo daugiau galvojame apie neigiamus dalykus, tuo liūdnesni ir negatyvesni tampame patys. Tokias mintis sustabdyti lengviausia naudojantis metodu iš neuroedukacijos. Tai, apie ką daugiausiai galvojame, būtent ir pasireiškia mūsų gyvenime, tad suvaldyti savo mintis galime, turime tik įdėkime truputį darbo. Rūpinkimės fizine ir dvasine savo sveikata, nuraminkime protą meditacija. Vien po penkiolikos minučių tinkamo meditavimo galime pasijausti lyg po gero miego! O pailsėję turėsime daugiau laiko. Saviugdos  grupėje online vyks nemokama saviugdos konferencija Harmoninga naujausią informaciją rasiū Facebook‘e –„Kelionė į Harmoniją“.

Visi esame skirtingi ir turime skirtingą ribų suvokimą. Yra žmonių, kurių mąstymas kitoks, tačiau jų pasisakymai neturėtų daryti įtakos mūsų tikėjimui savimi ir ryžtingiems veiksmams. Juk vienas svarbiausių žmogaus poreikių – laimingo savęs realizavimas, tad nėra prasmės kreipti dėmesio į kitų nustatomas ribas. Na, o sau pagelbėti galime besilygiuodami į panašių svajonių siekiančius žmones, svarstydami, kokios mūsų ribos, drąsiai žiūrėdami į gyvenimą, užduodami klausimus: „ar galiu kitaip?“, „ar privalau?“, „kas man patiktų?“. Turime plėsti galimybių ribas – jas šalina žinojimas, ko norime, kas mums svarbu, kokios mūsų vertybės. Apie jas paskaitose kalba

„Harmoningos akademijos“ lektorė Aušra Vaitiekaitė. Venkime sakyti sau tokių frazių: „aš nemoku“, „aš negaliu“, „man negalima“, „tai ne man“. Juk ribas susikuriame tik mes patys, tad patys galime ir pašalinti jas! Geriau išsikelkime klausimą „kaip galiu tai įgyvendinti?“. Toliau nuėjusius ir mažiau pasiekusius žmones skiria tik jų pačių komforto ribos. Nebijokime iššūkių ir judėkime kartu su gyvenimu savo tikslų link!

Aušra Vaitiekaitė Harmoninga akademija