Teismui perduota viena iš bylų dėl kyšininkavimo Raseinių rajono savivaldybėje

Šiaulių apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras teismui perdavė Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) tirtą baudžiamąją bylą dėl galimos korupcijos Raseinių rajono savivaldybėje organizuojant ir vykdant kai kuriuos viešuosius pirkimus.

Šioje byloje prieš teismą stos du buvę Raseinių rajono savivaldybės administracijos darbuotojai: buvusiam Žemės ūkio ir kaimo plėtros skyriaus vedėjui V. B. pareikšti kaltinamai dėl piktnaudžiavimo siekiant turtinės naudos, kyšininkavimo ir svetimo turto pasisavinimo, o Vietinio ūkio ir turto valdymo skyriaus vyriausiajam specialistui R. R. – dėl kyšininkavimo. Be to, keturi privačių bendrovių vadovai bus teisiami dėl galimo minėtų savivaldybės tarnautojų papirkimo.

STT Šiaulių valdybos pareigūnams atlikus ikiteisminį tyrimą, nustatyta, kad korupciniais nusikaltimais kaltinami buvę Raseinių rajono savivaldybės tarnautojai, būdami atsakingi už įvairias savivaldybės vykdomas viešųjų pirkimų procedūras, neužtikrino jų skaidrumo ir sąžiningo ūkio subjektų varžymosi. Kai kurios pirkimuose dalyvaujančios įmonės buvo proteguojamos, joms sudaromos išskirtinės sąlygos ir palankumas laimėti savivaldybės organizuojamus viešuosius pirkimus.

Bylos duomenimis, už išskirtines sąlygas įmonių atstovai savivaldybės darbuotojams atsilygino įvairiais kyšiais: R. R. priklausančiame žemės sklype buvo sumontuota daugiau nei 2700 eurų vertės tvora, V. B. kaip kyšius priėmė namo statybai reikalingų statybinių medžiagų (stogo dangą, dūmtraukį, betono mišinį ir kt.), kurių vertė siekia daugiau nei 6000 eurų, taip pat – kyšius grynaisiais pinigais. Be to, piktnaudžiaudamas tarnyba V. B. pasisavino daugiau nei 1000 eurų vertės kompiuterį, kuris buvo įsigytas Raseinių rajono savivaldybei vykdant programinės įrangos pirkimą.

Byla perduota nagrinėti Šiaulių apygardos teismui.

Šiuo metu STT Šiaulių valdybos pareigūnai atlieka dar du ikiteisminius tyrimus, kuriuose taip pat tiriamos aplinkybės dėl neskaidriai vykdytų viešųjų pirkimų Raseinių rajono savivaldybėje. Vienoje iš šių bylų įtarimai dėl kyšininkavimo pareikšti buvusiam Raseinių rajono savivaldybės administracijos direktoriui R. A., kitoje – STT pareigūnai aiškinasi aplinkybes dėl galimo kyšininkavimo ir svetimo turto iššvaistymo UAB „Raseinių vandenys“.