Teismas: „Raseinių meras įstatymų nepažeidė“

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) penktadienį paskelbė, kad Raseinių meras „darbietis“ Algirdas Gricius įstatymų nepažeidė ir priesaikos nesulaužė.

Tai baigta pirmoji byla Lietuvoje, susijusi su bandymu atstatydinti iš pareigų tiesiogiai išrinktą merą. Mero oponentai savivaldybės vadovą kaltino tuo, kad teismuose jis reiškė savo, o ne tarybos poziciją. Tačiau teismas pabrėžė, kad meras yra vienintelis subjektas, kuriam suteikta teisė atstovauti savivaldybei, todėl turėjo teisę pasirinkti savarankišką poziciją. „Mes pripažinome, kad jis, pasirinkdamas tą poziciją, kurią jis pasirinko teisme, įstatymų – nes jam įstatymai suteikė tokią teisę – nepažeidė“, – BNS sakė LVAT išplėstinės teisėjų kolegijos pirmininkas Romanas Klišauskas.

Anot jo, Raseinių savivaldybės naujosios valdančiosios daugumos inicijuota apkalta buvo grindžiama sausio 28 dienos tarybos sprendimu, kuriuo meras „buvo įpareigotas užimti atitinkamą poziciją teisme nagrinėjamose bylose“ dėl mero pavaduotojo ir administracijos direktoriaus atleidimo. Naujos koalicijos atstovai kaltina merą, kad šis, teikdamas atsiliepimą teismui, veikė tarybos vardu be jos žinios.

„Jo pateiktas atsiliepimas neatspindėjo tarybos pozicijos“, – BNS sakė Raseinių savivaldybės tarybos narys liberalas Rosvaldas Kunickas.

Šaltinis: lrytas.lt

R.Danisevičiaus nuotr. iš archyvo

One thought on “Teismas: „Raseinių meras įstatymų nepažeidė“

Comments are closed.