Teismas nutraukė Raseinių mero Algirdo Griciaus bylą

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) antradienį paskelbė gerą žinią Raseinių rajono merui Algirdui Griciui. Teismas bylą nutraukė, nors Raseinių politikai kaltino, kad meras sulaužė priesaiką ir nevykdė įstatymuose nustatytų įgaliojimų. Teismas konstatavo, kad skundą dėl mero veiklos padavė ne visa Raseinių rajono taryba, todėl skundas buvo atmestas.

Tai buvo pirmoji byla, susijusi su bandymu Lietuvoje atstatydinti iš pareigų tiesiogiai išrinktą merą.

Į teismą kreipėsi Raseinių savivaldybė, kovo 10 dieną tarybai nusprendus, kad meras A.Gricius pažeidė Vietos savivaldos įstatymą, nevykdė jam priskirtų funkcijų, tokiu būdu jis galėjo sulaužyti priesaiką. Jis esą apribojo tarybos kompetenciją ir trukdė iš pareigų atleisti savivaldybės administracijos direktorių, delsė pasirašyti tarybos priimtus nutarimus.

Pagal Vietos savivaldos įstatymą, mero atstatydinimo procedūrą galima pradėti, jeigu jis sulaužė priesaiką arba nevykdo įstatymuose nustatytų įgaliojimų. Iniciatyvą turi pareikšti ne mažiau kaip trečdalis savivaldybės tarybos narių.

Įteisinus tiesioginius merų rinkimus buvo apsunkinta ir jų pašalinimo procedūra – nebeužtenka tarybos narių balsavimo, būtina Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo išvada. Jeigu teismas nusprendžia, kad priesaika nebuvo sulaužyta, įstatymai nepažeisti, atstatydinimo procedūra nutraukiama. Jeigu padaroma priešinga išvada, savivaldybės taryba trijų penktadalių tarybos narių balsų dauguma priima sprendimą, kad meras neteko savo įgaliojimų. Pritrūkus balsų, meras lieka poste.

Po pernai kovą vykusių savivaldos rinkimų Raseiniuose valdančiąją koaliciją sudarė septyni „darbiečiai“, septyni socialdemokratai ir trys „Tvarkos ir teisingumo“ atstovai iš 25 tarybos narių. Gruodį dėl nesutarimų iš koalicijos pasitraukus socialdemokratams, suburta nauja dauguma, kurią be socialdemokratų sudaro konservatorių, liberalų, visuomeninių rinkimų komitetų „Rasai“ ir „Tavo Raseiniai“ atstovai.

 

lrytas.lt informacija

R.Danisevičiaus nuotr.

One thought on “Teismas nutraukė Raseinių mero Algirdo Griciaus bylą

Comments are closed.