Teisėtvarkos ir „naminukės taško“ dvikova: nors viena byla – jau teisme, policijos pareigūnams šinkorką tramdyti tenka nauja byla

Šiaulių miesto ir rajono policijos komisariato pareigūnams vienas šalia miesto centro esančios Ežero g. daugiabutis tapo padidinto stebėjimo objektu – gyventojai nepatenkinti čia prekybos namine degtine ir kontrabandinėmis cigaretėmis „tašku“ butą pavertusia šiauliete. Vieni gyventojai piktinasi tokia nelegalia „karčiama“, o kiti – ją saugo ir jos savininkę perspėja, vos tik policijos pareigūnai pasirodo kieme. 61-nerių metų moteris, vykdydama nelegalią veiklą, laikosi ypatingo atsargumo ir konspiracijos, su prekių tiekėjais ir pirkėjais bendrauja šifruotėmis, kaip vėliau paaiškėjo, nei „naminukės“, nei cigarečių savo bute nelaiko, o juos sandėliuoja kitose patalpose – sandėliuke, džiovykloje.

Nepaisant didžiulės konspiracijos, policijos pareigūnai „taško“ savininkę ne kartą yra pergudravę ir pričiupę. Nuo 2016 metų už prekybą namine degtine ir kontrabandinėmis cigaretėmis ji septynis kartus bausta administracine tvarka, 2017 metais už neteisėtą namų gamybos stiprių alkoholinių gėrimų laikymą ir pardavimą teista. Šių metų vasarą Šiaulių miesto ir rajono policijos komisariato pareigūnai baigė tirti ir teismui nagrinėti perdavė dar vieną baudžiamąją bylą dėl daug ką piktinančios šios moters nelegalios veiklos.

Pastarasis tyrimas, pradėtas 2018 m. lapkritį, pareikalavo ne vieno mėnesio intensyvaus pareigūnų darbo ir kruopštaus įrodymų rinkimo. Tyrimo metu buvo nustatyta, kad „taško“ savininkė turi pagalbininkę, naminę degtinę jai vežančią iš Voveriškių g., gyvenamajame name, veikiančio nelegalaus fabrikėlio, kurį praėjusių metų sausio 9 d. Šiaulių miesto ir rajono policijos komisariato pareigūnai buvo demaskavę. Tada gyventi pritaikytame ūkiniame pastate, kuriame šeimininkavo 48 metų vyras, buvo rastas 451 litras naminės degtinės, išpilstytos į įvairaus dydžio plastikines talpas, paruoštas išvežti į nelegalaus alkoholio platinimo „taškus“. Rūsyje, statinėse, buvo aptikta 800 litrų raugo, iš kurio būtų buvęs pagamintas dar ne vienas litras „naminukės“, ir pats aparatas šiam procesui atlikti.

Dėl neteisėto naminių stiprių alkoholinių gėrimų gaminimo bei laikymo, turint tikslą juos realizuoti, vyrui buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas, jis patrauktas baudžiamojon atsakomybėn.

Pareigūnams demaskavus šį fabrikėlį, naminė degtinė į Ežero g. buvo pradėta vežti iš Kairių g. esančio garažų masyvo.

Tyrimo metu buvo nustatyta, kad degtinaitę „taško“ savininkei jos automobiliu atveždavo jai talkinanti 37 metų šiaulietė, o atvežtus bambalius į „taško“ savininkės slaptavietes, esančias ne jos gyvenamojoje patalpoje, sunešdavo vienas namo gyventojas. Atliktų kratų metu bendro naudojimo sandėliukuose buvo rasta ir naminės degtinės, ir kontrabandinių cigarečių. Moteris būdavo lyg ir niekuo dėta. Tik policijos pareigūnų sulaikyti cigarečių ir „naminukės“ pirkėjai, kurie nešdavosi gėralą tiek buteliais, tiek stiklinėmis, bei tyrėjų atliktos procesinės prievartos priemonės padėjo demaskuoti šios moters nusikalstamą veiką. Už neteisėtą namų gamybos stiprių alkoholinių gėrimų laikymą ir pardavimą jai buvo pareikšti įtarimai, baudžiamoji byla liepos mėn. baigta tirti ir perduota nagrinėti teismui. Tačiau, pasirodo, tai buvo ne paskutinė baudžiamoji byla. Laukdama teismo, moteris „dirbo“ toliau ir, matyt, manė, kad policijos pareigūnai ją paliko ramybėje. Tačiau ji labai apsiriko. Rugsėjo pabaigoje pareigūnai, apsilankę pas šią šiaulietę, jai priklausančiuose sandėliukuose rado beveik 72 litrus naminės degtinės ir kelis šimtus pakelių kontrabandinių cigarečių. Už akcizais apmokestinamų prekių laikymą ir prekybą jai pradėta administracinė teisena, o už neteisėtą namų gamybos stiprių alkoholinių gėrimų laikymą – dar viena baudžiamoji byla. Baudžiamasis kodeksas už tai numato baudą arba laisvės atėmimą iki penkerių metų.

no images were found