Tarptautinio „Kalėdinio atviruko“ konkurso parodos dalyvės

Tradiciniu tapęs Tarptautinis mokinių meninės kūrybos konkursas „Kalėdinis atvirukas“, organizuojamas Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro, globojamas Lietuvos Respublikos Seimo Pirmininko pavaduotojos Irenos Degutienės – tai graži jau trečius metus besikartojanti šventė, neakivaizdžiai suburianti per tūkstantį vaikų iš įvairiausių pasaulio šalių. Šiemet konkurso rengėjai gavo net 1066 įdomias ir originalias Kalėdines miniatiūras iš įvairių Lietuvos bendrojo ugdymo bei specializuotų meno mokyklų, dailės studijų. Taip pat konkurse dalyvavo mokiniai iš Kroatijos, Ukrainos, Jungtinės Karalystės, Airijos, Brazilijos, Rusijos Federacijos ir Baltarusijos.Pagal konkurso nuostatus mokinių darbeliai buvo vertinami trijose amžiaus grupėse. Jauniausieji  menininkai – tai vaikai nuo septynerių iki dešimties metų, antrojoje amžiaus grupėje varžėsi vienuolikos–keturiolikos metų kūrėjai, trečiojoje – vaikai ir jaunuoliai nuo penkiolikos iki aštuoniolikos metų.

Kaip ir ankstesnių konkursų metu, specialiai sudaryta vertinimo komisija kiekvienoje amžiaus grupėje išrinko po penkis laureatus. Šių mokinių bei atrinktų  „Kalėdinio atviruko“ dalyvių darbų paroda eksponuojama Lietuvos Respublikos Seimo rūmuose. Šioje parodoje eksponuojamas ir Raseinių kultūros centro dailės studijos aštuonmetės Agnieškos Aukštakytės atvirukas.

2018 m. konkurso naujovė –  dar viena šių kūrybinių varžytuvių dalyvių paroda veikia ir Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro erdvėse, kur nuolat klega vaikai, lankantys ne tik meninės kūrybos, bet ir įvairias kitas studijas, būrelius. Artėjant didžiosioms metų šventėms jiems tikrai bus įdomu pamatyti kalėdines savo bendraamžių fantazijas. Galbūt pasisemti įkvėpimo ir patiems paimti į rankas teptuką ar plunksną… Į šią parodą pateko ir mažųjų dailės studijos lankytojų Astrėjos Vaitkevičiūtės ir Orintos Masiulytės atvirukai.

                      Iš tiesų – sukurti Kalėdų dvasia alsuojantį paveikslą vos 10 x 15 centimetrų popieriaus lakšte – nelengvas uždavinys, reikalaujantis ne tik lakios vaizduotės, gebėjimo atsiriboti nuo stereotipų, bet ir komponavimo įgūdžių, kruopštumo, atidumo ir kantrybės. Džiugu, kad net trys dailės studijos lankytojos buvo kompetentingos vertinimo komisijos pastebėtos. Joms buvo įteiktos padėkos su jų sukurtais atvirukais, o jų darbai eksponuojami Tarptautinio konkurso geriausiųjų atvirukų parodoje.

Teksto autorė: Raseinių kultūros centro dailės studijos vadovė Dalia Rapalytė

Nuotraukos D.Rapalytės