Tarptautininis mėgėjų teatrų festivalis „VAIDĖNAM TIEVŪ KALBA“

Lapkričio 30 dieną, paskutinį rudens šeštadienį, tradiciškai į Skuodo rajono kultūros centrą rinkosi tarptautinio mėgėjų teatrų festivalio „VAIDĖNAM TIEVŪ KALBA“ dalyviai.

Be galo džiaugiamės, kad RRKC Šiluvoje mėgėjų teatras „Cinkelis“ turėjo garbės sudalyvauti šiame festivalyje. Juolab, kad  pakvietė pats festivalio sumanytojas ir organizatorius Edmundas Untulis. Jis gi ir šiluviškių vaidinamos pjesės autorius.
E. Untulis pristatydamas festivalio dalyvius džiaugėsi, kad plečiasi draugystė tarp teatro kolektyvų ir šiemet sulaukė svečių iš Žemaičių Naumiesčio Žemaičių krašto etnokultūros centro mėgėjų teatro „Lamata“ (kolektyvas yra šiluviškių geras draugas) ir RRKC Šiluvos mėgėjų teatro „Cinkelis“. Taip pat, tarp dalyvių ir skuodiškių kaimynai Kretingos rajono kultūros centro E. Radžiaus teatras bei iš netolimo užsienio   Latvijos Respublikos Vergalės teatras. Šventės metu visi festivalio dalyviai pasveikino Skuodo rajono kultūros centro Žemaičių teatro režisierių Edmundą Untulį su įteikta Žemaičių šlovės žvaigžde.

Esame laimingi, kad šiluviškių vaidyba patiko ne tik žiūrovams bet ir visiems festivalio artistams bei režisieriams. Savo spektaklį vaidinome jau 31 kartą. Tikrai buvo garbė sudalyvauti tokiame mėgėjų teatrų festivalyje ir, kaip minėjo Skuodo kultūros centro direktorius: „teatrų pasirodymai paliko neišdildomus įspūdžius, pripildė dieną geromis bei smagiomis emocijomis“. O mes ir vėl į teatro draugų sąrašą įrašėme dar du mėgėjų teatrų kolektyvus: Kretingos rajono kultūros centro E. Radžiaus teatrą bei Latvijos Respublikos Vergalės teatrą. Tikimės sulaukti šių puikių kolektyvų „Šiluvos devyndienio“ renginyje rugsėjo mėnesį.

Teksto autorė: RRKC Šiluvos mėgėjų teatro „Cinkelis“ vadovė Birutė Greicienė

Teksto nuotraukos Skuodo kultūros centro