Šventa Ona – duona nešina

Raseinių neįgaliųjų dienos užimtumo centras įgyvendindamas Socialinės reabilitacijos paslaugų neįgaliesiems bendruomenėje projekto meninių gebėjimų lavinimo veiklą organizuoja kalendorinių švenčių paminėjimus. Liepos 26 d. centras kvietė savo lankytojus prisiminti Oninių papročius ir tradicijas, pabūti kartu, pasiklausyti šiai šventei pritaikytų dainų.

   Kultūros darbuotoja Lina Urniežiūtė-Volfienė renginį pradėjo daina „Ave Marija“, kuri buvo kaip įžanga į legendos apie Šv. Oną – Mergelės Marijos motiną pasakojimą. Kultūros darbuotoja lankytojams priminė Oninių šventimo tradicijas, papročius, šio vardo populiarumą kitose šalyse. Lankytojai pasidalino mintimis, kad seniau Žemaitijoje ši diena būdavo tapatinama su javapjūtės pradžia, o Rytų Aukštaitijoje bei Dzūkijoje – su jos pabaiga.

   Be abejo po keleto nuotaikingų dainų buvo pasveikintos varduvininkės Onutės. Joms buvo įteiktos puokštelės ir išsakyti nuoširdūs palinkėjimai.

   Visus susirinkusius nuotaikingomis dainomis pradžiugino renginio viešnia Regvita Garšvaitė.

   Netruko prabėgti nuotaikingo renginio valandėlė, tačiau niekas neskubėjo skirstytis. Visi buvo pakviesti pasigardžiuoti juoda duona su kvapniu šiųmečiu medumi, atsigaivinti duonos gėrimu bei pasišnekučiuoti apie karštos vasaros džiaugsmus ir rūpesčius.

Rolandas Baltrušaitis, Raseinių neįgaliųjų dienos užimtumo centro direktoriaus pavaduotojas socialiniams reikalams

Šaltinis: Raseinių rajono savivaldybė