Šveicarų pagalba Raseinių ligoninei

1

VšĮ Raseinių ligoninė sėkmingai įgyvendino Lietuvos ir Šveicarijos bendradarbiavimo   programos projektą „Energiją tausojančių technologijų įdiegimas VšĮ Raseinių ligoninėje, teikiančioje sveikatos priežiūros paslaugas nėščiosioms, gimdyvėms ir naujagimiams“. Projektą  bendrai finansavo Lietuva bei Šveicarija pagal Lietuvos ir Šveicarijos bendradarbiavimo programą, kuria  siekiama sumažinti ekonominius ir socialinius skirtumus išsiplėtusioje Europos Sąjungoje.  Projekto metu atliktas ligoninės Akušerijos-ginekologijos skyriaus kapitalinis remontas, įrengta saulės fotovoltinių modulių elektrinė, saulės kolektorių ir šilumos siurblių sistema. Projekto įgyvendinimo sutartis buvo pasirašyta 2013 m. gruodžio 31 d., numatant nurodytiems darbams skirti 374 417 Eur. Darbus vykdė rangovas – UAB ,,Bilderis”.

Pasak Raseinių ligoninės direktoriaus Vidmanto Merkliopo, įgyvendinant projektą apšiltintos cokolio sienos, modernizuota vėdinimo sistema, įrengta deguonies tiekimo sistema. Visame skyriuje modernizuota elektros tiekimo sistema, įskaitantį energiją taupantį, modernų LED apšvietimą. Iš esmės atnaujinus dalį ligoninės bus ženkliai taupoma šiluma, elektra, teikiamos gerokai kokybiškesnės ir šiuolaikiškesnės sveikatos priežiūros paslaugos gimdyvėms ir nėščiosioms, galima bus geriau rūpintis  naujagimiais, patogiau apžiūrėti kūdikius, efektyviau padėti pacientėms. Kadangi buvo atlikta ne tik šildymo, bet ir vėdinimo bei kondicionavimo sistemų rekonstrukcija, ligoninės akušerinio skyriaus aplinka tapo jaukesnė, oras gaivesnis, net ir šalčiausią žiemą, tamsiausiu periodu šilumos ir šviesos bus pakankamai. Ligoninės priestatas, kuriame funkcionuoja Akušerijos-ginekologijos skyriaus cokolinis aukštas projekto metu buvo  apšiltintas ir iš išorės. Telieka tik pasidžiaugti, kad visi minėti darbai pilnai ir laiku užbaigti, dar neprasidėjus didesniems šalčiams, – kalba ligoninės vadovas.

Įsigyta įranga leis teikti efektyvesnes medicinines paslaugas naujagimiams, gimdyvėms ir nėščiosioms.

2016 metais projekto lėšomis buvo finansuotos 2 papildomos veiklos. Ant ligoninės pastatų stogų įrengta 50 kw galingumo fotoelektrinė jėgainė bei sumontuota saulės kolektorių ir šilumos siurblių sistema karštam vandeniui ruošti. Abiejų sistemų priemonių įrengimui panaudota apie 150 000 Eur. Šiuos darbus vykdė UAB ,,Dalis erdvės“ ir UAB „Astana“.

Projekto „Nėščiųjų, gimdyvių ir naujagimių sveikatos priežiūros gerinimas Lietuvoje“, kurį įgyvendina LSMU VšĮ Kauno klinikos su partneriais, Raseinių ligoninės Akušerijos skyriui buvo pristatyta įvairios, modernios medicinos įrangos už 170 303,60 Eurų. Tai – gimdymo lovos, inkubatorius naujagimiams, nėščiųjų būklės stebėjimo įranga, ultragarsinis  aparatas,  naujagimio  reanimacinis  stalelis bei kita medikams ir pacientėms ypatingai reikalinga įranga.

Projekte galėjo dalyvauti tik tos sveikatos priežiūros įstaigos, kuriose gimsta ne mažiau kaip 300 naujagimių per metus. Raseinių ligoninės direktorius Vidmantas Merkliopas džiaugiasi, kad gavus paramos lėšas ir tinkamai įgyvendinus projektą ligoninė atsinaujino ne tik išoriškai, bet ir iš vidaus, teiks šiuolaikiškesnes sveikatos priežiūros  paslaugas Raseinių miesto ir rajono bei gretimų savivaldybių nėščiosioms, gimdyvėms ir naujagimiams, o taip pat taupys lėšas, mažins oro užterštumą. Projekto metu įrengti saulės kolektoriai padės ženkliai taupyti šilumą ir elektros energiją.

Šaltinis: www.musuraseiniams.lt