Sutrikus sveikatai pagalbos kituose rajonuose ieškoti neprireiks

Savivaldybės meras Algirdas Gricius ir mero pavaduotoja Gitana Rašimienė susitiko su Raseinių rajono pirminio lygio asmens sveikatos priežiūros įstaigų vadovais ir aptarė problemą, dėl kurio jau daug metų nepavyksta rasti visas puses tenkinančių sprendimų. Sunkumų kyla dėl Raseinių ligoninės priėmimo skyriaus darbo ir apmokėjimo už jame suteiktas paslaugas pacientams savaitgaliais, vakarais, naktimis – tuomet, kai pirminės sveikatos priežiūros centrai nedirba.

   Raseinių rajono pirminio lygio asmens sveikatos priežiūros įstaigų vadovai net pradėjo rimtai svarstyti galimybes sudaryti sutartis su Kelmės ligonine, kad ji suteiktų pagalbą savaitgaliais ar naktimis sunegalavusiems, traumas patyrusiems mūsų rajono žmonėms.

   Savivaldybės vadovai laikosi nuostatos, kad būtina ieškoti ir rasti deramą sprendimą, jog mūsų rajono žmonėms, netikėtai ištikus rimtiems sveikatos sutrikimams, nereikėtų pagalbos ieškotis kituose rajonuose. Maža to, jei pirminės sveikatos peržiūros centrai pacientus nukreips į kitų rajonų gydymo įstaigas, Raseinių ligoninei iškyla grėsmė ateityje tapti tik slaugos ligonine.

   Pirmadienį meras buvo susitikęs su Raseinių ligoninės direktoriumi Vidmantu Merkliopu ir dar kartą rimtai aptarė šį klausimą. Sutarta, kad sutartys su pirminės sveikatos priežiūros centrais bus pratęstos ir rajono žmonėms pagalba bus teikiama kaip ir anksčiau – Raseinių ligoninės priėmimo skyriuje.

Šaltinis: Raseinių rajono savivaldybė