Su Lietuvos vardu širdyse! (VIDEO)

Kaip ir kasmet, kovo 22 d. vyko  tradicinis renginys Kejėnų archeologiniame komplekse, kurį organizavo Palukščio (pirm. R. Rudžinskas) ir Milašaičių (pirm. R. Daujotas) kaimų bendruomenės. Gražiausius žodžius, dainas skyrėme Lietuvai.

         Žemė, tai gimtieji namai; tai užuovėja žmogui, gyvūnui, paukščiui…..Joje semiasi gyvybės medžių šaknys, o gelmėse- gamtos turtai. Ir mes… Žmonės. Kas Žemė būtų be mūsų? Gal tik mes ne visuomet tinkamai  mylime gamtą, žmones. O juk Žemė- mūsų namai. Ant Kejėnų piliakalnio mūsų daug; daug šypsenų, eilių skirtų Lietuvai,  linkėjimų, apsikabinimų…

Susirinkę Kejėnų archeologiniame komplekse šventėme Lygiadienį, Vandens ir Žemės dieną. Žvakėmis pagerbėme atgulusius pilkapiuose. Ant piliakalnio plaikstėsi Lietuvos, Žemės dienos ir bendruomenių vėliavos. Kalbėjo visi norintys, įsiamžino pasirašydami ant kaimo bendruomenės „Palukštys“ šimtmečiui skirtos vėliavos. Gera nuotaika, laužo liepsnos šildė ir džiugino.

         Nuoširdus ačiū sakome Ariogalos seniūnei V. Jankauskienei, pavaduotojui K. Klimui už saldumynus ir finansinę paramą; Ariogalos miesto seniūnui S. Buividui, pavaduotojai E. Jankauskaitei,  girininkui Vytautui Bulotai,  Kaimų bendruomenių pirmininkams bei jų  atstovams, Girkalnio  mokyklos mokytojams ir moksleiviams, paukštelių mylėtojams, atnešusiems inkilėlius ir visiems dalyvavusiems, prisidėjusiems, kad šventė būtų džiugi. Dėkojame A. Nikžentaitienės vadovaujamai „Degulė“ moterims už nuostabius  balsus, dainas, organizuotus ratelius, kurie  tikrai džiugino kiekvieną.

           Nors pavasaris dar vis trypčioja vietoje, džiaugėmės pavasarėjančiu oru: prausėmės Šventupio (apeiginio upelio) vandeniu, gėrėme klevų sulą. Vaikai organizavo lenktynias, kas daugiau parneš ąsotylėje vandens iš upelio, piešė Bendruomenės šimtmečiui skirtame  albume. Kiekvienas turėjo progą išreikšti save. Mūsų buvo šimtas; prisidėjusių, organizavusių ir dalyvavusių…..

„ Tai gražiai skambėjo žodžiai:  laukas, pieva, kelias, upė.

Tai gražiai iš jų išaugo- vienas žodis LIETUVA“.

             Kaip visada, tradiciškai-  laužas, palapinė, dainos, dangaus šviesuliai draugams ir skani Dvaro šeimininkių košė.

Gražina Pečkaitienė