Su koronavirusu kovojantiems gydymo įstaigų darbuotojams – nuo 60 iki 100 procentų didesnis atlyginimas

Šiandien Seimas pritarė siūlymui gydymo įstaigų darbuotojams, kurie dirba su ypač pavojingomis užkrečiamosiomis ligomis sergančiais pacientais, ir sveikatos priežiūros specialistams, kurie vykdo prevenciją ypač pavojingų užkrečiamųjų ligų židiniuose, mokėti nuo 60 iki 100 procentų didesnius atlyginimus. Jie bus mokami nuo karantino paskelbimo mėnesio pradžios, t. y. nuo kovo mėnesio, iki karantino galiojimo mėnesio pabaigos.

Valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo, sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos teigimu, šis finansinis paskatinimas būtų bent nedidelė kompensacija už itin sunkų medikų darbą, kurie nelabai neturi galimybių išvengti susidūrimo su šiuo virusu.

„Medikai ir kiti sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojai yra tie žmonės, kurie pirmosiose gretose grumiasi su šiuo klastingu virusu. Daugeliui turbūt sudėtinga net įsivaizduoti, kokią atsakomybę neša medikai, dirbantys su užkrečiamosiomis ligomis, ypač tokiomis kaip koronavirusinė infekcija. Jie yra atsakingi ne tik už pacientus, bet ir save bei šalia esančius kolegas. Taip pat jie turi imtis reikiamų priemonių, kad šis virusas neplistų. Tad darome tai, ką galime – didiname ne tik darbo užmokestį, bet ir dėkojame už jų nuoširdų darbą“, – sako ministras A. Veryga.

Taip pat ministras A. Veryga dėkoja kolegoms parlamentarams už susitelkimą ir parodytą politinę valią šiuo ypač sunku laikotarpiu. Dabar kaip niekad reikalingas susitelkimas ir vienybė, nes tik taip galime įveikti koronaviruso plitimą.

Seimo Sveikatos reikalų komiteto pirmininkės Astos Kubilienės teigimu, sveikatos priežiūros specialistai šiuo metu dirba itin pavojingomis sąlygomis. Už šį jų pasiaukojimą turi būti atlyginta.

„Koronavirusinės infekcijos sustabdymui yra reikalingas profesionalus, motyvuotas ir socialinėmis garantijomis apsaugotas personalas. Džiaugiuosi, kad galėsime bent iš dalies prisidėti prie to. Naudodamasi proga dėkoju visiems už tą didelį darbą, kurį jie kasdien dėl visų mūsų saugumo atlieka“, – sako A. Kubilienė.

Išlaidos šiems priedams mokėti bus kompensuojamos Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto arba valstybės biudžeto lėšomis.

SAM primena, kad įvertinus iššūkius ir grėsmes, kylančias medikų bendruomenei kovojant su koronavirusu (COVID-19), nuspręsta ankstinti šiais metais numatytą galutinį medikų atlyginimų didinimo etapą, dėl kurio buvo sutarta pasirašant susitarimą su medikų profesinėmis sąjungomis. Taigi medikų algos didės nelaukiant rudens – jau balandį, o ne rugsėjį, kaip buvo numatyta. Skaičiuojama, kad tuo tikslu darbo užmokesčio fondas didėtų apie 18 proc., tam šiais metais prireiks apie 130 milijonų eurų.

Šalyje paskelbus karantiną žmonės raginami maksimaliai vengti žmonių susibūrimų, esant galimybei dirbti iš namų, bendraujant gyvai išlaikyti atstumą vienas nuo kito, skirti ypatingą dėmesį rankų, paviršių higienai bei kita. Pajutus ligos simptomus kreiptis medikų pagalbos telefonu, nevykti patiems į gydymo įstaigas.

Karantino režimo trukmė – nuo kovo 16 d. 00 val. iki balandžio 13 d. 24 val.

Visuomenės informavimo grupės (VIG) informacija