Spalio 18 dieną – gyventojų perspėjimo sistemos patikrinimas

Vykdant Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2005 m. gruodžio 22 d. nutarimą Nr. 1384 „Dėl perspėjimo ir informavimo sistemos techninio patikrinimo“, 2017 m. spalio 18 d. vyks Perspėjimo sistemos patikrinimas.

   Sirenų įjungimo pradžia 11.52 val.

   Prašome rajono gyventojų, išgirdus sirenų kaukimą, nepasimesti, nekelti panikos, išlikti ramiems. Sirenų kaukimo metu įsijunkite Lietuvos nacionalinį radiją ir/ar televiziją, regioninius bei vietinius transliuotojus ir išklausykite informaciją apie šį patikrinimą.

   Perspėjimo sistemos patikrinimo metu gyventojai taip pat bus informuojami ir per gyventojų perspėjimo ir informavimo sistemą (GPIS) trumpaisiais pranešimais į mobiliuosius telefonus.

   Rekomenduojame rajono gyventojams nusistatyti savo mobiliuosius telefonus perspėjimo pranešimų priėmimui. Ši paslauga nemokama. Pranešimai perduodami trimis kalbomis į skirtingus kanalus: 578 – lietuvių k., 525 – anglų k., 605 – rusų k. Vienu metu gali būti pasirenkama keletas kanalų. Telefonų nustatymo instrukcijos ir daugiau informacijos kaip pasirengti nelaimėms ir išsamesnę informaciją apie civilinę saugą, rasite Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento interneto svetainėje adresu www.gpis.vpgt.lt.

Šaltinis: Raseinių rajono savivaldybė