„Sodra“ jau moka vienišo asmens išmokas

„Sodra“ pradėjo mokėti vienišo asmens išmokas, kurios šiais metais yra skiriamos vienišiems šalpos pensijų ir kompensacijų gavėjams, mažesnes nei 260 eurų pensijas gaunantiems senjorams ar 60 ir daugiau procentų darbingumo netekusiems žmonėms. Vienišo asmens išmokos pasiekia gavėjus tokiu pat būdu, kaip pensijos ar kitos „Sodros“ išmokos.

   Jei žmogus gauna pensiją į asmeninę banko sąskaitą, vienišo asmens išmoka jam taip pat pervedama į sąskaitą. Jei pensija pristatoma į namus, vienišo asmens išmoka taip pat pristatoma į namus. Jei žmogus pasirinko atsiimti savo pensiją Lietuvos pašte, ten pat jo lauks vienišo asmens išmoka. Svarbu prisiminti, kad pensijas ir kitas išmokas pašte reikia atsiimti iki einamojo mėnesio 26 dienos.

   Informaciją apie tai, ar vienišo asmens išmoka buvo skirta, visi prašymus pateikę asmenys gali rasti savo asmeninėse paskyrose gyventojui. Tiems žmonėms, kurie pageidavo gauti informaciją paštu, sprendimai išsiųsti registruotais laiškais.

   Vieno mėnesio išmokos dydis nuo liepos – 28,63 eurų. Tuos gavėjus, kurie įgijo teisę į vienišo asmens išmoką nuo liepos, lapkritį pasiekė nepriemoka už keturis mėnesius: liepą, rugpjūtį, rugsėjį ir spalį.

   Nuo šių metų liepos teisę į vienišo asmens išmoką turi Lietuvoje gyvenantys vieniši žmonės gaunantys šalpos senatvės pensiją, šalpos neįgalumo pensiją arba socialinę pensiją (išskyrus neįgalius vaikus iki 18 metų). Išmoka taip pat priklauso senatvės pensijos amžiaus sulaukusiems arba ne mažiau kaip 60 proc. darbingumo netekusiems šalpos kompensacijų gavėjams.

   Dėl išmokos nuo liepos gali kreiptis ir žmonės, kurie gauna mažos pensijos priemoką. Tai tie asmenys, kurie yra sulaukę senatvės pensijos amžiaus arba yra netekę 60 ir daugiau procentų darbingumo ir jų gaunama senatvės ar netekto darbingumo (invalidumo) pensija yra mažesnė nei 260 eurų.

   Nuo Naujųjų metų vienišo asmens išmoką galės gauti daugiau žmonių – ji priklausys visiems Lietuvoje gyvenantiems vienišiems žmonėms, kurie yra sulaukę senatvės pensijos amžiaus, taip pat tiems, kuriems nustatytas netekto darbingumo lygis.

   Nuo Naujųjų metų išmoka bus skiriama remiantis Gyventojų registre esančiais duomenimis – nebereikės teikti prašymo raštu ar telefonu.

   Vienišo asmens išmokos gavėjai, kuriems ši išmoka priklausys nuo 2022 metų pradžios ir bus skirta automatiškai, išmoką ir susidariusią nepriemoką gaus iki kovo mėnesio pabaigos. Ji taip pat bus išmokėta tiems žmonėms, kurie teisę į išmoką įgijo nuo šių metų liepos ar vėlesnio šių metų mėnesio, bet nesikreipė dėl jos skyrimo.

   Tuo pačiu laiku vienišo asmens išmoką gaus ir tie asmenys, kurie prašymus pateikė šiemet, tačiau teisę gauti išmoką įgis tik kitais metais.

   Nuo kitų metų vienišo asmens išmokos dydis sieks 32 eurus.

Sodros informacija