Socialinis verslas – geresnio gyvenimo šansas

Socialinis verslas – tai galimybė tiek žmonėms, tiek Savivaldybei išspręsti kylančias problemas mano VšĮ Versli Lietuva atstovės Aušra Pulauskaitė ir Inga Juozapavičienė. Vizito Raseinių rajono savivaldybėje metu viešnios pristatė šios kylančios šakos galimybes Lietuvoje ir Raseiniuose, į jų įžvalgas įsiklausė Savivaldybės vadovai bei specialistai.

   „Savivaldybė yra pasirengusi svarstyti naujus būdus, padėsiančius spręsti esmines mūsų krašto problemas. Socialinis verslas yra vienas iš svarstytinų sprendimų“,- teigia Raseinių rajono savivaldybės meras Andrius Bautronis.

Vyriausybė sieks ambicingo tikslo

   Lietuvos Respublikos Vyriausybė yra išsikėlusi ambicingą planą iki 2020 m. įkurti 150 socialinio verslo bendrovių. Dalis šių įmonių galėtų vykdyti veiklą Lietuvoje. Tokios bendrovės turėtų prisidėti prie opiausių šalies ir savivaldybės problemų. Tam reikalingas aktyvus savivaldos ir verslo bendradarbiavimas.

   „Kviečiame savivaldybes identifikuoti opiausias problemas. Tai pirmasis darbas, kurį padedame įgyvendinti“,- teigia VšĮ Versli Lietuva atstovė Inga Juozapavičienė.

Sėkmės istorijos

   Lietuvoje jau kuris laikas veikia įvairios socialinio verslo įmonės, tačiau geriausiai žinomi yra Mano guru bei Pirmojo blyno prekių ženklai.

   Restoranas Mano guru įdarbina žmones, grįžusius iš įkalinimo įstaigų, suteikia jiems darbo vietas, o vėliau skatina keisti darbovietę ir grįžti į darbo rinką. Buvę restorano darbuotojai yra paklausūs darbo rinkoje ir turi plačias galimybes rasti darbą ir garbingai užsidirbti savo kasdienių poreikių patenkinimui.

   „Visi, norintys daryti socialinį verslą, turėtų imtis iniciatyvų, keičiančių Raseinius ir Lietuvą. Šalyje veikia tokios iniciatyvos kaip Pirmas blynas ar Mano guru. Jų sėkmės istorija liudija, kad egzistuoja galimybės spręsti rimtas problemas ir užsidirbti“,- pastebi Aušra Pulauskaitė.

Pilotiniai projektai

   Taip pat lektorės pasidalino Kauno miesto ir Kaišiadorių rajono savivaldybių priimtais sprendimais, pristatė pokyčių teoriją bei pateikė įžvalgas, kaip būtų galima stiprinti Raseinių rajono savivaldybės ir VšĮ Versli Lietuva bendradarbiavimą.

Raseinių rajono savivaldybė