Skandalas: valdantieji gydymo įstaigų sistemą voš į praeitį

Valdantieji užsimojo sujaukti gydymo įstaigų sistemą ir sugrąžinti ją į praeitį. Pacientų bendrijos ir medikų organizacijų nuomonė niekam nerūpi. O jos tvirtina: tai sukeltų naują medikų migracijos bangą.

„Viskas vyksta už uždarų durų ir paskubomis, niekas nederinama“, – pripažino Lietuvos pacientų organizacijų atstovų tarybos pirmininkė Vida Augustinienė.

Ši nevyriausybinė organizacija gina maždaug milijono pacientų interesus, tačiau valdžia jos balso nenori girdėti.

Užsimojusi pertvarkyti gydymo įstaigų tinklą Sveikatos apsaugos ministerija pripažino, kad, Lietuvoje sumažėjus gyventojų, dabartinis gydymo paslaugas teikiančių ligoninių tinklas yra perteklinis ir neefektyvus, neužtikrinantis paslaugų saugumo ir kokybės.

Ministerija, nepasitarusi nei su pacientams atstovaujančiomis organizacijomis, nei su sveikatos priežiūros paslaugų teikėjų organizacijomis, nei su kitais socialiniais partneriais, parengė teisės aktų paketą ir pateikė Vyriausybei bei Seimui. Nusidriektų milžiniškos eilės

Skaitykite daugiau: http://www.lrytas.lt/verslas/rinkos-pulsas/2018/06/11/news/skandalas-valdantieji-gydymo-istaigu-sistema-vos-i-praeiti-6572718/?utm_source=lrExtraLinks&utm_campaign=Copy&utm_medium=Copy