Šis Verygos testas bus pas kiekvieną gydytoją: pasitikrinkite, ar esate alkoholikas

Penktadienį Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga pasirašė įsakymą, leidžiantį gydymo įstaigose pacientams atlikti alkoholio vartojimo testus, kurie leistų anksčiau identifikuoti žalingai alkoholį vartojantį ir/ar priklausomybės rizikoje esantį žmogų ir jam padėti.

Nors tokie testai nebus privalomi, jau atsirado jo skeptikų. Štai Lietuvos bendrosios praktikos šeimos gydytojų asociacijos vadovas profesorius Julius Kalibatas dienraščiui „Lietuvos žinios“ abejojo naujovės efektyvumu ir nauda. Anot jo, šeimos gydytojams dėl naujos tvarkos didės darbo krūvis, jis abejojo ir žmonių atvirumu atsakant į testo rezultatus.

Lietuva – ne išskirtinė

Kaip DELFI aiškino sveikatos apsaugos ministro patarėja Lina Bušinskaitė – Šriubėnė, šis ministro žingsnis – jokia ne naujiena.

„SAM įgyvendindama PSO rekomendacijas pradeda Lietuvoje taikyti trumpąsias alkoholio prevencijos intervencijas, kurios jau yra taikomos kitose ES šalyse, tokiose kaip Suomija, Švedija, Italija, Ispanija, Airija, Jungtinė Karalystė. Tai reiškia, kad europėjame, perimdami gerąsias užsienio šalių patirtis“, – sakė ji.

Skaitykite daugiau: https://www.delfi.lt/sveikata/sveikatos-naujienos/sis-verygos-testas-bus-pas-kiekviena-gydytoja-pasitikrinkite-ar-esate-alkoholikas.d?id=76672989

One thought on “Šis Verygos testas bus pas kiekvieną gydytoją: pasitikrinkite, ar esate alkoholikas

  1. Verygos psichozėj nesiruošiu dalyvauti. Pats tegul išsitiria.

Comments are closed.