Šiluvos Švč. Mergelės Marijos Gimimo bazilika, Šiluvos Švč. Mergelės Marijos Apsireiškimo koplyčia (VIDEO)

Pasakojimų ir aprašymų apie šią šventovę labai daug. Į šią baziliką nenutrūksta žmonių srautas iš visos Lietuvos. Dažnai gali išvysti piligrimus ir iš kitų šalių.

Iš tikro bazilikoje yra į ką pažiūrėti. Interjeras trijų navų, sienos dekoruotos gipsinėmis statulomis, į kurias žvelgdamas supranti, kad tai ne šiaip kokie personažai.

Eidamas nuo vienos kolonos prie kitos link centrinio altoriaus , supranti, kad čia yra pasakojama istorija. Norint suprasti, apie ką ji, reikia ilgiau pabūti ir suvokti kiekvienoje skulptūroje išreikštas emocijas.

Šiluvos Švč. Mergelės Marijos Apsireiškimo koplyčia

Tai įspūdingai didelis baltas pastatas, stovintis šventoje vietoje. Norėdamas patekti į koplyčios vidų, turi eiti tarp dviejų rymančių angelų skulptūrų, iškaltų iš ukrainietiško granito akmens (autoriai -skulpt. R. ir R. Antiniai). Angelai tarsi šviesos kariai saugo įėjimą ir kiekvieną praeinantį žmogų palydi akimis link krikščionių karalienės Švč. Mergelės Marijos apsireiškimo vietos.

Pravėrus šventovės duris, pastato viduje matyti keturios didžiulės kolonos, o centre altorius – Švč. Mergelės Marijos su kūdikėliu Jėzumi ant rankų skulptūra, kurią supa angelai auksuotais sparnais.

Šaltinis: https://lietuvosbaznycios.eu/