Siaubo apimti: gaisras Černobylio zonoje artėja prie branduolinių atliekų saugyklos

Miškingą Černobylio zoną toliau siaubia gaisras. „Ugnis jau netoli reaktoriaus, atmosferoje atsidurs tonos radioaktyvių pelenų… Ugnis artėja prie aukšto radioaktyvumo branduolinių atliekų saugyklos „Podlesnij“. Ten sukrautos sprogusį reaktoriaus nuolaužos. Saugykla statyta 1986 metais. Joje nėra jokių modernių apsaugos sistemų. Teritorija apaugusi medžiais“, – su siaubu situaciją stebi verslininkas, režisierius, publicistas Šarūnas Jasiukevičius, geriau visuomenei žinomas kaip Praeities žvalgas.

Antrasis gaisras

Pasak Š. Jasiukevičiaus, šiemet Černobylio zonoje – tai jau antras gaisras. Gaisrai vietovę siaubia kiekvieną pavasarį, dažniausiai jie nebūna dideli, todėl greitai lokalizuojami ir užgesinami.

Šiųmetinis kelia kur kas daugiau nerimo.

„Labai sunku pasakyti, kokia ten šią akimirką padėtis. Oficialios realios informacijos vietinės tarnybos neteikia. Černobylio zonos administracija platina vėjus. Nerašo nei kiek dega, nei kur ugnis. Jie rašo, kad radiacinis fonas nepakitęs ir t.t.“ – portalui kauno.diena.lt kalbėjo Š. Jasiukevičius, atidžiai sekantis įvykius.

Jis naudojasi informacija iš viešai prieinamų šaltinių, tokių kaip NASA, rusiški palydovai, kurie turi termodaviklius, daro termografines nuotraukas ir pagal jas yra sudaromi gaisrų žemėlapiai.

„Negaliu pasakyti kas kiek laiko atnaujinami šie žemėlapiai. Kiek žiūrėjau šiandien apie 9-10 val. ryto, matyti, kad iki elektrinės gaisrui likę apie 2 km, iki Pripetės miesto – apie puskilometris“, – vardijo vyras.

Daugiau skaitykite čia: https://m.kauno.diena.lt/naujienos/pasaulis/konfliktai-nelaimes/gaisras-cernobylio-zonoje-arteja-prie-elektrines-962265?fbclid=IwAR0ynKVJ1bo-t-XGd1SxCf4919705AYr2qTeaLri13MUZWReINYnJ5hNTZ8