Šią savaitę nuo COVID-19 pradedami skiepyti ne tik Raseinių rajono medikai, bet ir slaugos bei globos įstaigų darbuotojai ir gyventojai

Šią savaitę COVID-19 vakcina pradedami skiepyti ne tik medikai, bet ir slaugos bei globos paslaugas teikiančių įstaigų darbuotojai ir gyventojai. Kaip informavo Raseinių rajono savivaldybės gydytoja Akvilė Juškienė, iš viso į Raseinių rajoną bus pristatyta 300 vakcinos dozių. Vakcinaciją numatyta organizuoti trečiadienį, ketvirtadienį ir penktadienį.

    Bus skiepijamos trys prioritetinės grupės:

–  darbuotojai, dirbantys mobiliuosiuose punktuose ir karščiavimo klinikose;

– pacientai, kuriems teikiamos palaikomojo gydymo ir slaugos paslaugos, bei palaikomojo gydymo ir slaugos paslaugas teikiantys darbuotojai;

–  socialinės globos įstaigų gyventojai ir darbuotojai, socialines paslaugas asmens namuose teikiantys darbuotojai.

  Nebus skiepijami:

–  kuriems per pastaruosius tris mėnesius buvo nustatyta COVID-19 liga (koronaviruso infekcija), išskyrus tuos atvejus, kai prieš skiepijimą SARS-CoV-2 anti-S ir (ar) anti-RBD IgG antikūnai yra neigiami (tarp nustatytos COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) ir antikūnų tyrimo turi praeiti ne mažiau kaip 3 savaitės);

–  kuriems prieš skiepijimą SARS-CoV-2 anti-S ir (ar) anti-RBD IgG antikūnai yra teigiami.

   A. Juškienė pažymi, kad jau yra sudaryti prioritetinių grupių rezerviniai sąrašai, siekiant užtikrinti sklandų vakcinacijos procesą. Tokie sąrašai reikalingi, kai kas nors atsisako ar tuo metu negali skiepytis.

    Kitais etapais bus vakcinuojami darbuotojai ir gyventojai, priklausantys kitoms prioritetinėms grupėms, nustatytoms Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro įsakymu.

   Vadovaujantis Raseinių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus Edmundo Jonylos įsakymu, vakcinaciją Raseinių rajono savivaldybėje organizuoja VšĮ Raseinių pirminės sveikatos priežiūros centras (PSPC).  Įgyvendinant operatyvius vakcinacijos veiksmus Raseinių PSPC bendradarbiauja su kitomis asmens sveikatos priežiūros paslaugas rajone teikiančiomis įstaigomis.

   VšĮ Raseinių ligoninės skyrių darbuotojų skiepijimas organizuojamas kartu su LSMU Kauno klinikomis atskira tvarka.

   Primename, kad gruodžio 28 d. Raseinių ligoninę pasiekė pirmosios COVID-19 vakcinos dozės. Tądien buvo paskiepyti 35 įstaigos medicinos darbuotojai. Prioritetine tvarka pirmiausia buvo skiepijami su įtariamais COVID-19 pacientais ir padidintos rizikos – Anesteziologijos, reanimacijos – intensyvios terapijos, Akušerijos – ginekologijos, Bendrosios chirurgijos ir Skubiosios pagalbos skyriuose dirbantys medikai.