Seniūnijos ir šiemet nesiskųs Savivaldybės administracijos dėmesiu

 Šiais metais pirmą kartą į savo sueigą susirinkę rajono seniūnai sulaukė optimizmą keliančių Savivaldybės administracijos vadovų naujienų. Jų teigimu, seniūnijoms ir toliau bus skiriamas labai didelis dėmesys, kurio reikalauja ir kiti Savivaldybės administracijos padaliniai.

   Darbo sąlygos gerės

   „Aukso kalnų negalime pažadėti, bet, kaip ir buvome kalbėję, šių metų biudžete esame numatę daugiau lėšų seniūnijų savarankiškai ūkio veiklai stiprinti, tai yra šienavimo technikai įsigyti, pastatų remontui ir kitiems svarbiausiems poreikiams“, – sakė Savivaldybės administracijos direktorius R.Ačas.

   Be to, pamažu bus atnaujintas ir seniūnijų automobilių parkas. Šiuo metu nemažai seniūnų darbo reikalus atlieka važinėdami senais, labai dažnai remonto reikalaujančiais kledarais. Pirmiausia naujesnėmis tarnybinėmis mašinomis, kuriomis kol kas naudojasi Savivaldybės administracijos specialistai, numatyta aprūpinti šiuo metu prasčiausios būklės automobilius turinčias Betygalos ir Viduklės seniūnijas.

   Bus ieškoma galimybių ateityje pakeisti naujesniais ir kitų seniūnijų tarnybinius automobilius. Pasak administracijos direktoriaus pavaduotojo Dariaus Ulicko, jie bus naudojami tiktai darbo reikalais. Po darbo ir poilsio dienomis automobiliai bus pastatyti į saugias vietas kiekvienos seniūnijos teritorijoje. Tai aktualu ir tiems seniūnams, kurie gyvena ne tose seniūnijose, kuriose dirba. Jie turės atvykti į darbovietes ir iš jų išvykti į namus nuosavomis transporto priemonėmis arba rasti kitų būdų. Ateityje tikimasi aprūpinti automobilius specialia įranga, kuri fiksuos tikslią jų buvimo vietą.

   Apgailėtinai atrodo ir kai kurių seniūnijų pastatai, darbo kabinetai, baldai, primenantys gilų sovietmetį. Ypač kelia nerimą Nemakščių ir Betygalos seniūnijų pastatai. Jie gadina gražiai besitvarkančių miestelių vaizdą, todėl juos žūtbūt reikia pirmiausia remontuoti. Statybininkai nekantriai laukiami ir abiejų Ariogalos seniūnijų pastate.

   Apie tai jau buvo kalbėta ne vieną sykį, o Savivaldybės administracijos vadovai šią temą pratęsė šioje seniūnų sueigoje. Šią padėtį puikiai žino ir Savivaldybės tarybos nariai, todėl tikimasi, kad jie pritars sprendimui šiais metais skirti ne tik šioms, bet kitoms seniūnijoms ne vieną dešimtį tūkstančių eurų pastatų išorei ir vidaus patalpoms atnaujinti. Administracijos vadovai pažadėjo nesikišti į jų skirstymą – šią pareigą demokratiniu principu atliks patys seniūnai.

   Problema – ir seniūnijose pasenę, nuo šiuolaikinių technologijų atsilikę telefonai bei kompiuteriai. Greitai jie bus pakeisti naujais. Bendrųjų reikalų ir informacinių technologijų skyriaus vedėjas Rimantas Simonavičius informavo, kad seniūnai darbui gaus pakankamai modernius telefonus, kurie pasižymi įvairiomis techninėmis galimybėmis. Artimiausiu laiku bus atvežti ir šiuolaikiniai, patogūs, su daugiafunkciniais įrenginiais kompiuteriai.

   Kaip įprasta seniūnų sueigoje, svarbią informaciją pateikė ir kiti Savivaldybės administracijos specialistai, kitų tarnybų atstovai.

Informacija dėl socialinio būsto

   Savivaldybės administracijos Vietinio ūkio ir turto valdymo skyriaus vyresnioji specialistė Jolita Pamedytytė paprašė seniūnų, kad jie primintų socialinio būsto laukiantiems žmonėms, jog nuo 2018 m. sausio 1 d. nebeliko gyvenamosios vietos neturinčių asmenų apskaitos. Tie asmenys, kurie iki 2018 m. sausio 1 d. buvo įtraukti į šią apskaitą ir kurie ne nuo jų priklausančių priežasčių negali deklaruoti gyvenamosios vietos, privalo kreiptis į savo gyvenamosios vietos seniūniją ir pateikti prašymą įtraukti juos į gyvenamosios vietos nedeklaravusių asmenų apskaitą.

    „Asmenys ir šeimos, kurie buvo įtraukti į gyvenamosios vietos neturinčių asmenų apskaitą, per 3 mėnesius nuo šių metų sausio 1-osios nesusitvarkys deklaruotos gyvenamosios vietos, bus išbraukti iš sąrašų socialiniam būstui gauti“, – pabrėžė specialistė.

Sovietmečio užrašai bus panaikinti

   Architektūros ir teritorijų planavimo skyriaus vyriausioji specialistė Vaida Lastakauskaitė pranešė, kad Kultūros paveldo departamento prie Kultūros ministerijos Kauno skyrius, vykdydamas nekilnojamųjų kultūros vertybių stebėseną yra užfiksavęs atvejų, kad Kauno regiono savivaldybių teritorijose ant architektūros ar archeologijos paveldo objektų nuo sovietmečio yra užsilikusių tipinių metalinių ženklų su užrašu „Lietuvos TSR…“ Taip pat pasitaikė atvejų, kai apie tokius užsilikusius užrašus buvo gauta visuomenės pranešimų.

   Artėjant Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui, prašoma skubos tvarka patikrinti administruojamoje teritorijoje esančių kultūros paveldo objektų informacinius ženklus ir, jei yra jau 28 metus neegzistuojančios sovietinės respublikos raidžių, fiziškai jas panaikinti (deramai nutrinti).

   Tačiau pirmiausia seniūnai turi pranešti Savivaldybės administracijos vyriausiajai specialistei V.Lastakauskaitei, ar jų teritorijose yra kultūros paveldo objektų su sovietmečio informaciniais užrašais.

Pavojus dėl AKM

   2018-ieji prasidėjo ir nemalonia žinia – į Raseinių rajono savivaldybę sugrįžo afrikinis kiaulių maras (AKM), kuris prasismelkė iš Baltarusijos teritorijos ir nepaliaujamai plečia savo ribas. Pernai buvo nustatyti keturi jo atvejai, kai kelių seniūnijų teritorijų miškuose rasta 11 nugaišusių šernų, užsikrėtusių šiuo maru.

   Dėl šio užkrato nugaišo dar 1 šernas, kuris buvo rastas šių metų sausio 12 d. Graužų miške, Betygalos seniūnijoje. Po kelių dienų šiame miške sumedžiotiems 2 šernams taip pat buvo nustatytas afrikinis kiaulių maras. Tai patvirtino Veterinarijos tarnybos tyrimai.

   Informaciją seniūnams, apie prevenciją ir kaip elgtis kiaules laikantiems žmonėms pateikė Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Raseinių tarnybos viršininkas-valstybinis veterinarijos inspektorius Henrikas Medveckas ir šios tarnybos vyriausiasis veterinarijos gydytojas-inspektorius Vytautas Šileika. Jie paprašė seniūnų paraginti jų seniūnijų gyventojus, ypač laikančius kiaules, kad jie laikytųsi visų saugos nuo afrikinio kiaulių maro reikalavimų, imtųsi priemonių, kad užkratas nepasiektų fermų ir smulkių pavienių ūkių.

   Graužų miškas paskelbtas užkrėsta teritorija, todėl taikomos priemonės, kaip nurodyta Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriaus 2016 m. kovo 30 d. įsakymu Nr. B1-265 „Dėl afrikinio kiaulių maro stebėsenos ir kontrolės priemonių šernų populiacijoje ir kiaulių laikymo vietose“ patvirtintuose reikalavimuose, ir jame esantiems medžioklės plotų vienetų naudotojams taikomos šių reikalavimų 4-o punkto nuostatos.

Šaltinis: Raseinių rajono savivaldybė