Sekmadienį – žirgų lenktynės Raseinių hipodrome

Lenktynes

Geriausi Lietuvos žirgų augintojai šį savaitgalį rinksis į Raseinių hipodromą – čia vėl liesis emocijos stebint įnirtingas ir atkaklias žirgų lenktynes. Šį sezoną liko ketverios lenktynės, vienos iš jų – jau sekmadienį.

Šių metų žirgų lenktynės Raseinių hipodrome – pastovios kaip niekada anksčiau, be to, svečiai iš Lenkijos į Raseinių hipodrome vykstančias lenktynes nuolat atvyksta su naujais žirgais – tai žavi ne tik žiūrovus, bet ir lietuvių žirgų augintojus.

Arabų veislės žirgų lenktynėse šį sezoną K. Skamarako auginama Ennaja laimėjo visus bėgimus, kuriuose dalyvavo. Dabar šiai nenugalimai kumelei iššūkį mes tokio paties amžiaus eržilas Zaklinaczas.

„Džiaugiamės pritraukdami naujų žirgų, nes visą sezoną varžytis uždarame rate taptų nuobodu žiūrovams, be to, netobulėtų ir mūsų žirgai, – pabrėžė žirgų lenktynių Raseinių hipodrome organizatorė Evelina Kolbasnik. – Bus įdomu stebėti, ar Ennaja šį kartą sulauks naujoko iššūkio.“

Trijuose pirmuose bėgimuose rungsis grynakraujų jojamųjų veislės žirgai – jie vadinami greičiausiais pasaulyje. Tačiau šį kartą Reitingo lenktynėse nebus pirmos grupės bėgimo. Dėl greičiausiosio Lietuvos žirgo vardo bus kovojama per Didžiąsias lenktynes rugpjūčio 27 d.

Tad visas dėmesys kryps į antros grupės bėgimą, jame favoritu bus laikomas žirgas Mist (savininkas Martynas Bagdonas), su juo kovos Flirtation („Žirgo startas“), Queen of Danzig (Den Gronne Rengoring), Itran (Rimas Špokas), Bonita Morena („Agranga“) ir Spears („Lion‘s Choice“ žirgynas).

Mist šį sezoną yra laimėjęs ir pirmos grupės bėgimą, tad siekiant išlyginti žirgų jėgas už kiekvieną ankstesnę pergalę šį sezoną žirgui bus pridedamas papildomas svoris, kad jo greitis būtų mažesnis.

Šiemet žirgų lenktynės Raseinių hipodrome tapo kur kas populiaresnėmis visoje šalyje. Į renginius nuolat atvyksta kitų miestų gyventojų, be to, čia treniruojami žirgai sudomino TV3 realybės šou „2 barai“ prodiuserius.

Jie kreipėsi į Raseinių hipodromą norėdami dviem projekto dalyviams suteikti galimybę romantiškam pasidojinėjimui žirgais. Šia pramoga pasinaudojo „2 barai“ dalyviai Viktorija ir Julius.

„Abu jie buvo sužavėti žirgais, nors juos valdyti nebuvo lengva – jie yra lenktyniniai, tad turi savo charakterį, – teigė žirgų lenktynių organizatorė E. Kolbasnik. – Viktorija ir Julius domėjosi žirgų elgsena, priežiūra, žirgų lenktynėmis ir pažadėjo jose apsilankyti dar šį sezoną.“

Žirgų lenktynės rugpjūčio 7 d.
15.15 val. grynakraujų jojamųjų veislės žirgų 3 grupės bėgimas
15.45 val. grynakraujų jojamųjų veislės žirgų 3 grupės žokėjų-mokinių bėgimas
16.15 val. grynakraujų jojamųjų veislės žirgų 2 grupės bėgimas
16.45 val. žemaitukų veislės žirgų bėgimas
17.15 val. įvairių veislės žirgų bėgimas
17.45 val. arabų veislės žirgų bėgimas

Žirgų lenktynių kalendorius
Rugpjūčio 7 d. Reitingo lenktynės
Rugpjūčio 27 d. Didžiosios lenktynės
Rugsėjo 18 d. Reitingo lenktynės
Spalio 9 d. Reitingo lenktynės

Nuotr. Anželos Gagaitytės