Seimo vicepirmininkas Arvydas Nekrošius: mums būtini geri santykiai su kaimyne Lenkija

Vakar Seime buvo paminėta Gegužės 3-iosios Konstitucijos diena. 1791-ųjų gegužę priimtas pagrindinis Abiejų Tautų Respublikos įstatymas laikomas pirmąja Europoje ir antrąja pasaulyje rašytine konstitucija. Dokumentas buvo sukurtas ir priimtas Varšuvoje bendrame Lietuvos ir Lenkijos valstybės Seime. Istorikų teigimu, šis dokumentas buvo to meto pažangios politinės minties laimėjimas. Šiam paminėjimui buvo surengtas specialus posėdis, kuriame dalyvavo Lenkijos Respublikos Seimo ir Senato delegacija, vadovaujama Lenkijos Seimo vicemaršalkos Beatos Mazurek bei Ukrainos Aukščiausiosios Rados Pirmininkas Andrijus Parubijus. Nepriklausomybės aikštėje buvo iškilmingai pakeltos Lenkijos, Lietuvos ir Ukrainos vėliavos. Vėliau vyko iškilmingas koncertas Valdovų rūmuose.

“Lenkiją vertiname kaip artimiausią strateginę partnerę regione, siekiame išskirtinai glaudus bendradarbiavimo, kartu įgyvendinant energetinius, transporto ir kitus infrastruktūrinius projektus, bendromis pastangomis stipriname regiono saugumą. Mūsų rankose daug puikių tolimesnio parlamentinio bendradarbiavimo plėtros įrankių. Turėtume juos išnaudoti, ieškodami atsakymų į abiem pusėm aktualius klausimus, intensyvinti dvišalį dialogą. Matome abipusį interesą atgaivinti dvišalės asamblėjos veiklą. Tikimės, kad greitu metu bus sutarta dėl kito susitikimo ir bus pereita prie konkrečių darbų šiame formate” – sakė vicepirmininkas Arvydas Nekrošius.

Yra didelė tikimybė, jog nuo 2009 m. neveikusi Lietuvos ir Lenkijos Parlamentinė Asamblėja vėl galėtų susirinkti šių metų rudenį arba pabaigoje. Prie tarpusavio santykių su Lenkija atšildymo ženkliai prisideda Raseiniuose išrinktas Seimo vicepirmininkas, Seimo narys Arvydas Nekrošius.