Seimo nariai: VšĮ Raseinių ligoninė gyvuos

Kas laukia VšĮ Raseinių ligoninės? Ar ji išliks, ar bus uždaryta? Šie klausimai neduoda ramybės ne tik šios gydymo įstaigos vadovams, darbuotojams, bet ir viso rajono gyventojams.

Atsakymo, kurio raseiniškiai neišgirdo iš praėjusios žiemos pabaigoje rajone apsilankiusio sveikatos ministro Aurelijaus Verygos lūpų, buvo ieškoma Savivaldybės Sveikatos apsaugos ir socialinių reikalų komiteto iniciatyva surengtame susitikime, kuriame dalyvavo Seimo vicepirmininkas Arvydas Nekrošius, Sveikatos reikalų komiteto pirmininkė Asta Kubiliene ir Seimo narė Vida Ačienė. Jie Savivaldybės merui Algirdui Griciui, grupei Tarybos narių ir negausiam gyventojų būriui užtikrino, kad Raseinių ligoninė ir toliau gyvuos.

Susitikimo pradžioje šios gydymo įstaigos direktorius Vidmantas Merkliopas pristatė jos dabartinę situaciją. Ligoninėje naudojama daug modernios medicinos įrangos. Šios įstaigos gydytojai, slaugytojos yra kvalifikuoti, kasmet dalyvauja kvalifikacijos kėlimo kursuose. Ligoninėje šiuo metu dirba net 60 proc. gydytojų, atvykstančių iš kitų miestų. Nors gyventojų rajone mažėja ir išlaikyti optimalias teikiamų stacionarinių asmens sveikatos priežiūros paslaugų apimtis darosi vis sudėtingiau, ligoninė pasiekia teigiamų finansinių rezultatų.

„Teikiame 14 paslaugų, kurios atitinka šiuolaikinius reikalavimus ir dėl to pacientai renkasi mūsų ligoninę. Tačiau mūsų medikai, ypač jauni, labiausiai nerimauja dėl savo ateities. Iki šiol mums niekas neatsakė, ar mūsų ligoninė yra patekusi į taip vadinamą „juodąjį sąrašą“, – pabrėžė V.Merkliopas.

Renginio vedėja, Savivaldybės tarybos Sveikatos apsaugos ir socialinių reikalų komiteto pirmininkė Aldona Ona Radčenko kvietė pareikšti savo nuomones ir svečius. Geru žodžiu apie Raseinių ligoninę atsiliepęs kraštietis, Seimo vicepirmininkas A.Nekrošius stebėjosi viešojoje erdvėje paleistu gandu apie vadinamąjį „juodąjį sąrašą“. Parlamentaro teigimu, jis raštu paklausė sveikatos ministro dėl Raseinių ligoninė likimo ir gavo A.Verygos atsakymą, kad dabar nuostata yra neuždaryti jokios šiuo metu veikiančios ligoninės.

Tik teigiamai ligoninės veiklą vertina ir raseiniškė Seimo narė V.Ačienė. „Esu visų Lietuvos regionų, bet pirmiausia Raseinių krašto plėtros šalininkė ir net mintis nekyla, kad gali būti uždaryta gerai dirbanti Raseinių ligoninė. Kaip naudojosi pacientai jos paslaugomis, taip ir ateityje naudosis“, – įsitikinusi parlamentarė.

Pasak Seimo Sveikatos reikalų komiteto pirmininkės Astos Kubilienės, raseiniškiams niekas nepasakė, kad ligoninė bus uždaryta. Joje teikiamos paslaugos yra kokybiškos, gerai dirba visas kolektyvas. Tačiau pagal dabartinę demografinę situaciją Lietuvoje būtina kurti naujus veiklos modelius, nes šiuo metu sveikatos priežiūros sistema yra neefektyvi, brangi ir negarantuoja gydymo kokybės. Valstybė vis dar išlaiko 130 ligoninių, iš kurių net trečdalis yra nuostolingos. Pasak A. Kubilienės, ligoninių reorganizacija įvyks, ji privalo būti. Estijoje ji jau pasibaigė, Lietuva ir Latvija žengia pirmuosius žingsnius.

Lietuvos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pritaria sveikatos sistemos pertvarkai, bet šiuo metu jai skelbia veto. Prezidentė pasigenda aiškių kriterijų ir kitų dalykų, pagal kuriuos būtų galima įvertinti gydymo įstaigas, galinčias užtikrinti pacientams saugias, greitas ir kokybiškas sveikatos priežiūros paslaugas.

Gydymo įstaigų vertinimo kriterijų pasigenda ir Raseinių rajono savivaldybės meras A.Gricius, padėkojęs Seimo nariams už gerą žinią ir išsklaidžiusiems nerimą dėl ligoninės likimo. „Iš tikrųjų jaučiausi nepatogiai kalbėdamas su gyventojais apie mūsų ligoninės ateitį. Jie klausė, kas bus su šia gydymo įstaiga, kodėl ji gali būti uždaryta, o aš kaip meras nieko konkrečiai negalėjau atsakyti, nors stengiausi gauti Sveikatos ministerijos oficialią informaciją. Dabar šiek tiek ramiau – bus galima žmonėms pranešti bent tai, ką Seimo nariai tvirtino šiame susitikime“, – sakė Raseinių rajono vadovas.

Tačiau, ar pažadai virs tikrove, pamatysime vėliau. Ar ministerija skirs bent vieną šiuolaikinį automobilį, kuris gyvybiškai yra reikalingas rajono Greitosios medicinos pagalbos stočiai? Be to, mero įsitikinimu, nereikia aklai kopijuoti kitų šalių patirties, pirmiausia reikia žvelgti į konkretaus rajono situaciją ir pertvarkyti sistemą taip, kad ji būtų naudinga gyventojams.

Tarybos narių Sigito Vaičiaus ir Dariaus Ulicko įsitikinimu, atsakant į klausimą – būti ar nebūti Raseinių ligoninei, – Seimo nariai turi rodyti dar didesnę iniciatyvą, aktyviau ginti viešąjį interesą, kad VšĮ Raseinių ligoninė ir toliau sėkmingai atliktų savo funkcijas.

Šaltinis: Raseinių rajono savivaldybė