Seimo nariai pritarė siūlymui: prie miestų medžių artinsis ne bet kas

Seimas svarstė Želdynų įstatymo pakeitimo projektą. Projektą pristatė Seimo narė Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė. Ji teigė pastebinti, jog miestuose ir miesteliuose itin aktyviai tvarkomos viešosios erdvės, o gyventojams vis didesnį susirūpinimą kelia genimi medžiai. Pavyzdžiui, Panevėžyje, medžiai genėti paukščių perėjimo metu. Ir tokių atvejų ne vienas.

Seimo narė siūlo medžių genėjimą ir kirtimą miestuose reglamentuoti griežčiau: įtvirtinti, jog jų kirsti negalima vegetacijos ir paukščių perėjimo metu, į svarstymus, kurių medžių nebesaugoti, labiau įtraukti visuomenę, griežčiau reglamentuoti brandžių medžių kirtimą. Visuomenės nepasitikėjimas matant kertamus medžius mažėja, juolab kad neretai numojama ranka net į aplinkosaugos reikalavimus.

Seimo narys Algimantas Salamakinas komentavo, jog miestų parkus, aikštes, želdynus tvarkydavo ir anksčiau, tačiau medžiai taip masiškai kertami nebuvo. Juos šimtais kerta Panevėžys, Vilnius, tą daryti ruošiasi Klaipėda.

Skaitykite daugiau: https://www.lrytas.lt/bustas/mano-erdve/2019/06/11/news/seimo-nariai-pritare-siulymui-prie-miestu-medziu-artinsis-ne-bet-kas-10705334/?utm_source=lrExtraLinks&utm_campaign=Copy&utm_medium=Copy&fbclid=IwAR0Fj9thObq4OnToOBIoaSBLOPM_0QndT9c-l7_0rfvZWuJk1SX4nuHfxic?utm_source=lrExtraLinks&utm_campaign=Copy&utm_medium=Copy