Seimas nepritarė automobilių taršos mokesčio projektui – liepė jį keisti

Seimas nepritarė Aplinkos ministerijos siūlomam transporto priemonių taršos mokesčio įstatymo projektui. Baiminamasi, kad jis padidins socialinę atskirtį, o gyvenantys regionuose neteks vienintelio transporto. 

Seimo nariai atmetė įstatymo projektą ir įpareigojo jį tobulinti. Už tai, kad siūlymas būtų tobulinamas, balsavo 51 parlamentaras, prieš buvo 48 Seimo nariai. 

Pasisakę prieš abejojo, ar mokestis už registraciją iš tiesų gali mažinti taršą. Aplinkos ministerijai siūloma šį mokestį skaičiuoti įvertinant automobilio eksploataciją.

K. Mažeika pripažino, kad siūlomas automobilių taršos mokestis sukėlė daug diskusijų visuomenėje. Jis priminė, kad apie tokį mokestį kalbama jau 10 metų.

  Anot ministro, su registracija susietas taršos mokestis – pirmas žingsnis į oro taršos mažinimą. 

„Turime pripažinti, kad esame viena iš šalių, kurioje transporto sukeliama oro tarša didėjo, kai tuo metu kitose Europos šalyse – mažėjo“, – pristatydamas įstatymo projektą kalbėjo jis. 

Skaitykite daugiau: https://www.lrytas.lt/auto/radaras/2019/10/22/news/seimas-nepritare-automobiliu-tarsos-mokescio-projektui-liepe-ji-keisti-12282770/