Savivaldybės vadovai dalyvavo unikalios parodos atidaryme

Ketvirtadienį, kovo 21 d., Raseinių rajono savivaldybės meras Arvydas Nekrošius ir vicemerai Mingaudas Tamaliūnas bei Jonas Vazgys dalyvavo VšĮ Raseinių pirminės sveikatos priežiūros centre (PSPC) įrengtoje Raseinių specialiosios mokyklos auklėtinių sukurtoje kūrybinių darbų parodoje „Velykų kraitė“ ir Pasaulinei Dauno sindromo dienai skirtoje fotografijų parodoje „Esi grožis, meilė ir saulė Pasauliui“.
 
Tai bendras šių dviejų Raseinių rajono įstaigų kūrybos ir tolerancijos projektas, kuriuo siekiama artėjant prisikėlimo šventei – šv. Velykoms – ir minint Pasaulinę Dauno sindromo dieną, atskleisti specialiuosius poreikius turinčių vaikų unikalumą ir akcentuoti, jog kiekvienas vaikas, ateidamas į šeimą, atneša meilę ir džiaugsmą.
 
„Itin džiugina šio Raseinių PSPC vadovo veikla ir idėjos. Jūs ne tik atveriate duris savo pacientams, bet ir telkiate juos, o kartu ir visą miesto bendruomenę. Tai yra užkrečiama, todėl labai linkiu, kad ir aplinkiniai patikėtų jūsų iniciatyva, užsidegtų ta pačia aistra idėjoms ir lygiai taip pat padarytų kažką gero mūsų visam kraštui. Todėl labai dėkoju jums už visą tai, ką darote“, – parodos metu sakė meras A. Nekrošius.
 
Vicemerai M. Tamaliūnas ir J. Vazgys taip pat nuoširdžiai dėkojo prie renginio įgyvendinimo prisidėjusiems Raseinių PSPC vadovui Pauliui Aukštikalniui, Raseinių specialiosios mokyklos direktorei Sandrai Maslauskienei ir nuotraukų autoriui Jokūbui Vaičiui. Jie pabrėžė, kad tokie renginiai ir iniciatyvos kuria unikalią istoriją ir tik dar labiau stiprina mūsų krašto bendrystę.
 
„Atėjimas ir nebylus pabuvimas kartu tokią dieną parodo mūsų visų tikrąsias vertybes ir požiūrį bei pagarbą pasaulio įvairovei, todėl esu labai dėkinga, jog šiandien visi esate čia su mumis“, – dėkodama kalbėjo Raseinių specialiosios mokyklos direktorė Sandra Maslauskienė.
 
Parodos „Esi grožis, meilė ir saulė Pasauliui“ fotografijų autorius Jokūbas Vaičius susirinkusiems dalyviams taip pat akcentavo: „Žmonės, matydami šiuos ypatingus vaikus, standartiškai primeta etiketę ir nuvertina, kad jie negali kažko daryti, tačiau iš tikrųjų jie gali viską ir kartais daug daugiau nei mes įsivaizduojame. Tik mums reikia jais patikėti ir leisti jiems galėti“.
 
Paroda veiks iki pat Atvelykio. Trumpas parodos pristatymas:
Dauno sindromas – genetinis sutrikimas, pasireiškiantis dėl įgimto 21 chromosomos patrigubėjimo. Tai ne liga – jo nepagydysi vaistais, neišoperuosi, „nesuremontuosi“. Žmonės, turintys Dauno sindromą, yra unikalios asmenybės su savo ypatybėmis, gebėjimais ir prigimtinėmis galiomis.
 
Kiekybine išraiška mes visi skirtingi: skirtingos akys, ūgis, plaukų spalva, kūno sudėjimas, temperamentas, jausmingumas. Tačiau kokybine išraiška esame visi vienodi, mes – žmonės. Šeimos, kurių gyvenimui skaičius 03 21 turi širdis ir protą pakeičiančią prasmę, yra tokios pat kaip ir visos kitos, kur žydi laimė ir meilė, kur vaiko šypsena – nušviečia Pasaulį. Meilė chromosomų neskaičiuoja!