Savivaldybėje prasidėjo išankstinis balsavimas

Nuo šiandien 8 val. iki ateinančio penktadienio 20 val. mūsų rajono gyventojai gali dalyvauti išankstiniame balsavime Lietuvos Respublikos Prezidento ir Europos Parlamento (EP) rinkimų antrajame ture. Balsavimas vyksta Raseinių rajono savivaldybės pastate, II aukšto vestibiulyje (V.Kudirkos g. 5, Raseiniai). Išankstinis balsavimas – galimybė balsuoti asmenims, kurie rinkimų dieną (gegužės 26-ąją) neplanuoja atvykti į rinkimų apylinkes.

   Šį trečiadienį bus balsuojama specialiuose punktuose – globos namuose, ligoninėse ir t. t. Balsavimas namuose vyks penktadienį ir šeštadienį. Šia teise galės naudotis rinkėjai, kurie yra neįgalūs ar ligoti ir apie tai informavę jų apylinkių rinkimų komisijas.

   Antrajame ture dėl Prezidento posto rungiasi du kandidatai: Tėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos kandidatė Ingrida Šimonytė ir Gitanas Nausėda. EP rinkimuose kandidatuoja šie sąrašai: Visuomeninis rinkimų komitetas „Prezidento Rolando Pakso judėjimas“, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga, Lietuvos žaliųjų partija, Lietuvos socialdemokratų partija, Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai, Visuomeninis rinkimų komitetas „Lemiamas šuolis“, Lietuvos centro partija, „Valdemaro Tomaševskio blokas“ – Krikščioniškų šeimų sąjungos ir Rusų aljanso koalicija, Darbo partija, Visuomeninis rinkimų komitetas „Stipri Lietuva vieningoje Europoje“, Lietuvos socialdemokratų darbo partija, Visuomeninis rinkimų komitetas „Vytautas Radžvilas: susigrąžinkime valstybę!“, Visuomeninis rinkimų komitetas „Aušros Maldeikienės traukinys“, Lietuvos laisvės sąjunga (liberalai), Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis ir Partija Tvarka ir teisingumas.

   Atvykusiems balsuoti gyventojams bus išduodami 2 balsavimo biuleteniai: balsuoti už Lietuvos Respublikos Prezidentą ir rinkimams į Europos Parlamentą. Pildant Respublikos Prezidento rinkimų biuletenį, rinkėjas galės pažymėti vieną kandidatą iš dviejų. Kandidatai į Respublikos Prezidentus rinkimų biuletenyje išdėstyti abėcėlės tvarka.

   Rinkimų į Europos Parlamentą biuletenyje rinkėjas galės pažymėti vieną kandidatų sąrašą, o biuletenio apačioje bus 5 langeliai, kuriuose rinkėjai turės teisę įrašyti pasirinkto sąrašo kandidatų numerius, t. y. pasirinktiems kandidatams suteikti reitingo balus. Rinkėjui nesuteikus reitingo balų, bus laikoma, kad jis išreiškė pritarimą partijos, visuomeninio rinkimų komiteto ar koalicijos sudarytam kandidatų sąrašo eiliškumui.

Šaltinis: Raseinių rajono savivaldybė