Savanorė Vakarė: savanoriaudama noriu atsidėkoti savo valstybei

Šiuo metu 11 jaunimo savanoriškos tarnybos savanorių savanoriauja akredituotose savanorius priimančiose organizacijose Raseinių rajone. 11 savanorių, lydimi mentoriaus (iš savonorišką veiklą kuruojančios organizacijos) ir globojami kuratorių (iš savanorius priimančios organizacijos), savanoriauja po 40 valandų per mėnesį pasirinktose organizacijose.
  Savanorių motyvai savanoriauti yra skirtingi. Raseinių neįgaliųjų užimtumo ir paslaugų centro savanorė Vakarė pradėjo savanoriauti vedina lūkesčio būti reikalinga ir noru atsidėkoti savo valstybei. „Galiu pasidžiaugti, kad kasdien vis stipriau jaučiu savo reikalingumą ir tai leidžia daryti išvadą, kad mano savanorystės procesas tęsis dar ilgai. Nes tikiu, kad savanorystė baigiasi tada – kai nebelieka jausmo, kad esi reikalingas. Jaučiuosi, kad gimusi iš savo valstybės gavau labai daug. Laisvę realizuoti idėjas, galimybę dalyvauti valstybės valdyme, pasirinkimą kurti tokią šalį, kuri man patiktų. Tad, suprasdama visas šias duotybes ilgą laiką nešiojausi jausmą, kad esu skolinga. Savanorystė pasirodė, kaip puiki galimybė grąžinti šią skolą“, – savo mintimis dalinosi savanorė Vakarė.
   Savanorystės metu savanoriai atlieka skirtingas užduotis, atsižvelgdami į priimančios organizacijos teikiamas paslaugas ir savanorio gebėjimus. Savanorė Augustė (taip pat savanoriaujanti Raseinių neįgaliųjų užimtumo ir paslaugų centre) džiaugiasi, galėdama savo dėmesį skirti centro lankytojams, išklausyti jų, pasidalinti savo įžvalgomis. „Ši savanorystė man suteikė drąsos ir pasitikėjimo savimi, jaučiuosi drąsiau komunikuodama su nepažįstamais žmonėmis. Taip pat įkvėpė dar daugiau noro padėti kitiems, prisidėti prie įvairių akcijų“, – savo patirtimi dalinosi Augustė.
  Net 11 savanorių savo savanorystę priimančiose organizacijose baigs vasarą. Kvietimas registruotis į jaunimo savanorišką tarnybą (savanoriauti š. m. antrąjį pusmetį) bus skelbiamas gegužės mėn. Su akredituotomis savanorius priimančiomis organizacijomis galite susipažinti čia.