Savaitgalį – žirgų fiesta Raseinių hipodrome

Raseinių hipodromas kviečia savaitgalį praleisti su žirgais – šeštadienį bus rengiamos tarptautinės žirgų lenktynės, o sekmadienį pirmą kartą šiemet organizuojamos konkūro varžybos.

„Žirgų lenktynės šiemet vyks penktą kartą, ir kas kartą renginys įdomesnis, nes skirstome žirgus pagal pajėgumą – taip kiekviename bėgime varžosi panašaus pajėgumo žirgai, dėl to daugiau intrigos ir azarto“, – teigė lenktynių organizatorė Evelina Kolbasnik.

Šeštadienį tradiciškai 15 val. prasidės žirgų lenktynės. Raseinių hipodrome organizuojamos varžybos profesionalumu yra geriausios Baltijos šalyse, lenktynėmis džiaugiasi ir dalyviai – jų vėl bus tiek daug, kad bus rengiami septyni bėgimai.

Į lenktynes užregistruoti 39 žirgai, didžioji dalis jų – grynakraujų jojamųjų veislės, kuri laikoma greičiausia pasaulyje.

„Mūsų hipodromo takas pritaikytas daugiausiai 7 žirgams, o šį savaitgalį bėgimuose bus penki arba šeši žirgai – vaizdas akiai bus kur kas patrauklesnis nei iki šiol“, – teigė E. Kolbasnik, dėl keliamo žirgų lenktynių lygio sulaukianti visuomenės pagyrų.

Dėl užpildytų bėgimų daugiau darbo turės ir teisėjai, stebėdami, ar nepažeidžiamos taisyklės. Dėl to, nenorėdami pro akis praleisti pažeidimų, teisėjai automobiliu važiuoja greta take bėgančių žirgų ir iš arti stebi žokėjų veiksmus.

Greičiausio Lietuvos žirgo vardą šeštadienį apginti sieks Martyno Bagdono kumelė Mist. Bet šį kartą dėl traumų jai iššūkio nemes du žirgai, šį sezoną jau patyrę pergalės skonį: Ričardui Petrikui priklausanti Sorelina ir Edvino Kubiliaus Verona Lad.

Nepaisant to, raseiniškis E. Kubilius savaitgalį turės daug darbo – varžybose lenktyniaus 11 jo treniruojamų žirgų.

Pirmą kartą šiemet grynakraujų jojamųjų veislės žirgai varžysis ne tik ant žolės. Vienas bėgimas – silpniausios, trečios grupės – bus rengiamas ant smėlio tako. Jame bus du E. Kubiliaus žirgai – Cut Royale ir Burshtin.

„Smėlio danga klampi, tad žirgams didelis skirtumas lyginant su žolės taku. Ant smėlio favoritas gali pasirodyti prastai, o nugalėti gali tas, iš kurio tikimasi mažiausiai“, – teigė E. Kubilius.

Sekmadienį Raseinių rajono gyventojai kviečiami į dar vieną žirgų šventę – pirmą kartą šiemet čia rengiamos konkūrų varžybos, jos bus nemokamos.

„Kad laimėtume konkursą, leidžianį hipodrome organizuoti renginius, iškėlėme sau ir hipodromui didelius iššūkius, vienas iš jų – organizuoti konkūro varžybas, – teige šventės organizatorė E. Kolbasnik. – Viską darome pagal planą, nepraleidžiame nė vieno žingsnio, tad mums reikalingas vietinių palaikymas.“

Nors organizatoriai konkūrų varžybas rengia pirmą kartą, jie žada Lietuvoje dar nematytą naujovę – galimybę loterijos punkte spėti, kuris žirgas iškovos pergalę.

Startas konkūrų varžyboms Raseinių hipodrome bus duotas sekmadienį 12 val.

Savaitgalio žirgų fiestos Raseinių hipodrome tvarkaraštis:

Šeštadienis, tarptautinės žirgų lenktynės
15:15 1 bėgimas grynakraujų jojamųjų veislės žirgams, 3 grupė (1400 m)
15:45 2 bėgimas grynakraujų jojamųjų veislės žirgams, 2 grupė (1600 m)
16:15 3 bėgimas grynakraujų jojamųjų veislės žirgams, 1 grupė (1200 m)
16:45 4 bėgimas grynakraujų jojamųjų veislės žirgams, 2 grupė (2200 m)
17:15 5 bėgimas arabų veislės žirgams (1400 m)
17:45 6 bėgimas žemaitukų veislės žirgams (800 m)
18:15 7 bėgimas įvairių veislių žirgams (1400 m)

Sekmadienis, žirgų konkūro varžybos
12:00 varžybų pradžia