Sausio 2 diena – pasirinkimų diena: ką daryti gavus iš „Sodros“ laišką?

Nuo naujų metų įsigalioja pensijų reforma – II pensijų pakopoje kaupiantieji galės arba grįžti į „Sodrą“ su savo sukauptomis lėšomis, arba liks toliau kaupti. O visi jaunesni nei 40 metų dirbantieji asmenys bus automatiškai priskirti vienai iš penkių pensijų kaupimo bendrovių su galimybe kaupti atsisakyti. Kokius žingsnius turėsime padaryti jau sausio mėnesį, kad viską suprastumėme?

Antrojoje DELFI laidų ciklo dalyje apie pensijų reformą kalbėtasi su pensijų fondų dalyvių asociacijos valdybos pirmininku Mariju Kalesinsku ir pensijų fondų valdymo bendrovės „INVL Asset Management“ verslo plėtros vadovu Andreju Cybu. Pasirinkimų variantų nuo sausio bus ne vienas.

„Yra situacijų, kai žmogus dabar nekaupia ir kitais metais jam mokesčiai mažėja, bet mažėja šiek tiek mažiau nei bus įmoka kaupimui. Dėl to šiek tiek atlyginimas gali sumažėti. Yra kai kurių variantų, bet skirtumai yra minimalūs, plius minus iki 10 Eur. Turbūt tai radikaliai žmogaus gyvenimo nekeis, ar jis rinksis kaupti, ar ne, o kaupimas, tai reikia suvokti, kad susideda kaip lašas po lašo. Lėšos, kurios kaupiamos, ne tik, kad nestovi atidėtos, bet jos yra investuojamos. Nepaisant svyravimų finansų rinkoje, kaip bežiūrėsi, per ilgą laikotarpį teigiamos grąžos didesnės nei infliacija. Galbūt vieną kitą proc. bus pavykę uždirbti ir daugiau, nes pensijų fondai santykinai konservatyviai investuoja, labai didelių grąžų nereiktų tikėtis, bet uždirba infliaciją pokytį ir gal papildomus kelis proc.“, – DELFI TV studijoje pasakojo M. Kalesinskas.

Skaitykite daugiau: https://www.delfi.lt/verslas/verslas/sausio-2-diena-pasirinkimu-diena-ka-daryti-gavus-is-sodros-laiska.d?id=79888585&fbclid=IwAR2ZjdWSwFBKN49rPZcMRpDUTIR1fflyyqYs-YVdXDAK7sYGgfMHKrQP6xw