Šaškių turnyras skirtas Lietuvos Valstybės atkūrimo taurei laimėti (VIDEO)

Konstantinas Subačius Telšių šaškių klubas „Smūgis“, turnyro nugalėtojas

Jonas Kubilius šaškių turnyro skirto Lietuvos Valstybės atkūrimo dienai vyr. Teisėjas

Į turnyrą, skirtą Lietuvos Valstybės atkūrimo taurei laimėti, susirinko ne tik pajėgiausi mūsų, bet ir aplinkinių rajonų – Telšių, Šilalės ir Kelmės rajono- šaškininkai. Šaškininkai rungtyniavo šveicariška sistema 9 ratais. Laiko limitas -10 min.+5 sek už kiekvieną padarytą ėjimą

Turnyre tarp 26 dalyvių buvo ir trys moterys: 1 iš Kelmės, dvi iš Raseinių rajono. Nuo pat pirmo rato užvirė atkakli kova, Į priekį išsiveržė Telšių  šaškininkai K.Subačius, A.Raudys, S.Urbonas. Nuo jų stengėsi neatsilikti Raseinių  šaškininkai V.Misevičius, R.Gudavičius, kiek blogiau pradžioje sekėsi daugkartiniam Raseinių rajono čempionui A.Kavaliauskui. Tarp moterų atkakli kova vyko tarp Kelmės atstovės Janinos Samušienės ir raseiniškės Ramintos Ačienės. Turnyrui persiritus į antrą pusę kiek prasčiau sekėsi mūsiškiui Raimondui Gudavičiui, tačiau į lemiamą mūšį pakilo mūsų 80 metų veteranas Alvidas Kavaliauskas ir labai nedaug pritrūko iki prizinės vietos..

 Turnyre buvo įsteigta 12 prizų. Šeši prizai buvo skirti bendrai įskaitai. 1  vietą laimėjo K.Subačius (Telšiai), surinkęs 7 taškus. 2 vietą V.Misevičius (Raseiniai)- 6,5 taško, 3 vietą  – telšiškis A.Raudys ( 6 taškai), 4 vietą – A.Kavaliauskas (Raseiniai) – 6 taškai, 5 vietą S.Urbonas (Telšiai)-6 taškai, 6 vietą- K.Balskus (Telšiai)- 5,5 taško. Trys prizai buvo skirti Raseinių rajono šaškininkams, nepatekusiems į pirmą šešetuką. 1 prizo savininku tapo J.Jonyla -5 taškai (8 vieta bendroje įskaitoje), 2 prizo -R.Gudavičius (9 vieta bendroje įskaitoje ; 5 taškai,  o 3 prizo – J.Kubilius ( 5 taškai; 11 vieta bendroje įskaitoje). Moterų tarpe  1 prizo laimėtoja tapo kelmiškė J.Samušienė ( 14 vieta bendroje įskaitoje -4,5 taško), antrąją vietą iškovojo mūsiškė R.Ačienė (18 vieta bendroje įskaitoje-4 taškai). Senjoro prizas atiteko M.Dirmeikiui iš Kelmės (7 vieta bendroje įskaitoje, 5,5 taško).

  Turnyro metu dalyviai buvo vaišinami šaltais užkandžiais, arbata, kava. Už vaišių ruošimą šaškių – šachmatų klubas dėkingas šeimininkėms Nijolei Jasiukaitenei, Marytei Bitvinskienei ir Ritai Savickienei.

  Varžybų teisėjas  J.Kubilius

no images were found