SAM: pokyčiai ortopedijos srityje – prasideda

Sveikatos apsaugos ministeriją (SAM) džiugina tai, kad pagaliau teisėsauga pradėjo tyrimą dėl galimo piktnaudžiavimo ortopedijos įmonėse, teikiant ir gaminant specializuotus ortopedinius gaminius mūsų šalies pacientams. Tai yra įmonėse, kurios gamina individualius kojų ir rankų įtvarus, įvairius protezus, ortopedinę avalynę bei kitus ortopedijos gaminius, kurie palengvina judėjimą.

Sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos teigimu, tai nuteikia pozityviai.

„Panašios problemos yra seniai žinomos, analizuojamos, aptarinėjamos ir viešoje erdvėje, ir pas mus, ir kitose institucijose. Prieš keletą metų Valstybinė ligonių kasa (VLK) kėlė šias problemas ir viešoje erdvėje, pristatė savo atliktus patikrinimus, kuomet buvo rasta nemažai pažeidimų.  Apmaudu, kad tuomet teisėsauga nematė pagrindo pradėti tyrimo dėl galimo piktnaudžiavimo dėl įmonių veiklos, gaminant pacientams ortopedijos gaminius, kuriuos VLK apmoka Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis. Net gavę dokumentus ir detalias tikrinimų ataskaitas“, – sako ministras A. Veryga.

VLK žinia, po kurios nebuvo pradėtas tyrimas.

Tad tikimasi, kad šios dienos naujiena – tik pradžia. SAM vertina Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybos (FNNT) norą sustabdyti mūsų šalies pacientų galimą apgaudinėjimą ir tai, kad ortopedijos priemonių kompensavimas Lietuvos žmonėms nėra svetimas.

„Labai tikiuosi, kad tai padės išjudinti ledus šioje srityje. Esame parengę nemažai siūlymų, kaip gerinti situaciją, kompensuojant ortopedijos technikos priemones ir stiprinant kontrolę šioje srityje. Tik, deja, pakeitimų šioje srityje nepakanka. Reikia ir glaudaus bendradarbiavimo su teisėsauga. Reikia ir daugiau žmonių sąmoningumo, kad netylėtų, matydami neteisybę, dalintųsi, jei vyksta tai, kas neturėtų vykti“, – sako ministras A. Veryga.

Tad SAM ir VLK kviečia žmones netylėti ir pranešti. VLK įsteigė specialią liniją šiems klausimams spręsti: ortopedija@vlk.lt arba galima skambinti bendruoju ligonių kasų telefonu (8 5) 232 2222.

SAM Spaudos tarnyba