RKL savaitės apžvalga: sugrįžimas po 40 dienų

Jokūbas Fominas buvo arti to, kad sukurtų neįtikėtiną stebuklą Ukmergėje, tačiau „Olimpui“ teko tenkintis dviem pralaimėjimais. „Raseinių“ komanda į rungtynes grįžo po 40 dienų pertraukos, o „Grafų Furniture“ strategas savo auklėtiniams ilgosios pertraukos metu pasiūlė eiti namo.

Penkių taškų per tris sekundes pergalei nepakako

Kelio į pergales jau daugiau nei mėnesį neranda Ukmergės „Olimpo“ krepšininkai. Šarūno Cipario auklėtinų šį savaitgalį laukė dviejų stipriausiųjų ketverto komandų iššūkis – olimpiečiai susitiko su „Taurage“ ir Vilniaus „Rivile“.

Dėl pirmųjų pozicijų kovojančios ekipos įrašė po pralaimėjimą Ukmergės klubui ir pratęsė jų pralaimėjimų seriją iki šešių.

Penktadienį namuose, „Olimpas“ 87:90 nusileido „Tauragei“, o šeštadienį Vilniuje 67:73 neatsilaikė prieš „Rivilę“.

Ketvirtajame rungtynių su „Taurage“ kėlinyje ukmergiškiai ne kartą buvo išsiveržę į priekį, o likus dvidešimčiai sekundžių atmosfera įkaito iki maksimumo. Svečiams pirmaujant 88:82, tauragiškis Dominykas Petkevičius buvo nubaustas technine pražanga, o baudos metimą realizavęs Jokūbas Fominas iškart smeigė tritaškį su pražanga ir pasiėmė papildomą tašką baudos metimu, sumažindamas atsilikimą iki minimalus (87:88).

„Olimpo“ krepšininkai laikrodį stabdė pražangomis, o Gvido Galinausko ranka prie baudų metimo linijos nesudrebėjo. Vincentas Adomaitis dar galėjo išplėšti pratęsimą, tačiau jo tolimas metimas tikslo nepasiekė.

Ukmergės ekipai 27 taškus pelnė Dovydas Rimkus (6/10 trit.), 20 pridėjo Ignas Lukošius. „Tauragei“ 23 taškus surinko G. Galinauskas, 22 – Paulius Steikūnas.

Šeštadienio rungtynėse „Olimpas“ rimtai kabinosi į pergalę ir antrajame kėlinyje turėjo 10 taškų persvarą (30:20), tačiau pranašumą pavyko išlaikyti tik iki trečiojo ketvirčio vidurio. Tąsyk Justo Sinicos tolimas metimas persvėrė rezultatą (53:50) ir ukmergiškiams susigražinti iniciatyvos nebepavyko.

„Rivilei“ Tadas Rinkūnas surinko 23 taškus, 18 pridėjo J. Sinica. „Olimpo“ gretose rezultatyviausiai žaidė I.Lukošius, pelnęs 12 taškų.

Sugrįžimas ir išmaudytas treneris

Po 40 dienų pertraukos ant parketo grįžę „Raseinių“ krepšininkai iškart iškovojo dvi pergales. Raseiniškiai penktadienį išvykoje 74:69 palaužė Kauno technologijos universiteto, o šeštadienį 101:72 Vytauto Didžiojo universiteto studentus.

Karolio Lendzevičiaus auklėtiniai net tris pastaruosius savaitgalius praleido dėl COVID-19 grėsmės, o paskutiniąsias savo rungtynes buvo žaidę dar gruodžio 18 d.

Sėkmingas savaitgalis buvo ir Akmenės r. „Patriots“ krepšininkams. Pastarieji penktadienį išvykoje 81:75 įveikė Prienų „Labas Gas-KKSC“ krepšininkus, o šeštadienį namuose 91:58 sutriuškino KTU komandą.

Pastarosiose rungtynėse prie komandos vairo negalėjo stoti Vytautas Padgureckas, tad jį sėkmingai perėmė komandos vadovas Saulius Momkauskas. „Patriots“ krepšininkai vadovui padovanojo ne tik pergalę, bet ir krikštą komandos rūbinėje, taip jį pasveikindami su pirmąją pergale prie komandos vairo.

A divizione pirmauja Kauno r. „Omega“, antra žengia Vilniaus „Rivile“.

Paragino arba žaisti, arba eiti namo

Šiaulių r. Kuršėnų SM „Grafų Furniture“ komanda nepraranda vilčių pakovoti dėl pirmosios vietos B diviziono A grupėje. Kuršėniškiai šį savaitgalį savo pergalių seriją pratęsė iki trijų, 105:81 nugalėdami „Gargždų-2“ komandą ir išsaugojo antrąją poziciją turnyrinėje lentelėje.

105 81
2022-01-28

Gražvydas Mockus 29 Taškai 17 Deividas Momkus
Rokas Pupelis 11 Kamuoliai 8 Arvydas Toliušis
Aurelijus Jančenko 6 Perdavimai 3 Erikas Žilius

Dar vienas puikias rungtynes sužaidė „Grafų Furniture“ lyderis Gražvydas Mockus. Jis į „Gargždų“ dublerių krepšį įmetė 29 taškus. G. Mockus per 14 sužaistų rungtynių vidutiniškai renka net po 24,2 taško ir yra rezultatyviausias B diviziono krepšininkas.

„Arba einam žaist, arba einam namo“ – tokią frazę per ilgąją pertrauką savo auklėtiniams buvo priverstas ištarti Kuršėnų komandos treneris Paulius Ščipokas. „Grafų Furniture“ ekipa du kėlinius niekaip negalėjo atitrūkti nuo grupės autsaiderių, tačiau reikalus išsprendė antrojoje mačo dalyje.

Tuo tarpu „Gargždų-2“ krepšininkas Deividas Momkus apgailestavo, kad nepavyko rimčiau pasipriešinti antrojoje mačo pusėje. „Kas iš po traumų, kas iš po kovido, tiesiai iš lovų – pritrūko ir kvapo, ir protingesnių sprendimų, lipom į medžius, tai ir prasileidom“, – kalbėjo krepšininkas.

Tuo tarpu B diviziono B grupėje vyko ilgai laukta lyderių akistata. Be pralaimėjimų kol kas žygiuojanti „Kupiškio“ komanda svečiavosi Ignalinoje ir nutraukė 12-os iš eilės „Vilkakalnio“ pergalių seriją. Finalinis teisėjo švilpukas skelbė svečių pergalę 74:62.

62 74
2022-01-29

Martynas Žvirblis 15 Taškai 18 Laurynas Jacevičius
Martynas Žvirblis 6 Kamuoliai 14 Laurynas Jacevičius
Nojus Vaikšnoras 6 Perdavimai 6 Laurynas Jacevičius

Nugalėtojams Laurynas Jacevičius pelnė 18 taškų ir atkovojo 14 kamuolių bei surinko 30 naudingumo balų. Giedrius Giedra pridėjo 16 taškų. „Vilkakalniui“ 15 taškų surinko Martynas Žvirblis.

„Kupiškiui“ tai buvo jau 13 pergalė iš tiek pat galimų, o „Vilkakalniui“ – antrasis pralaimėjimas per 14 rungtynių. Beje, abu juos išrašė būtent „Kupiškio“ krepšininkai.

Nemažiau intriguojantis susitikimas vyko ir Kaune, kur vietos „Žalgiris-3“ priėmė Skuodo KKSC „Kuršastos“ krepšininkus. Jaunieji žalgiriečiai atsirevanšavo už nesėkmę pirmajame rate ir pasiekė sunkią pergalę – 62:57.

62 57
2022-01-28

Emilis Bartninkas 20 Taškai 14 Nojus Vainoras
Emilis Bartninkas 17 Kamuoliai 7 Nojus Vainoras
Kajus Kublickas 8 Perdavimai 4 Paulius Mitkus

Nerezultatyviose rungtynėse kauniečius į pergalę vedė 20 taškų surinkęs ir 17 kamuolių atkovojęs Emilis Bartninkas. „Kuršastai“ 14 taškų pelnė Nojus Vainoras.

A grupėje vienvaldžiais lyderiais išlieka Radviliškio „Radviliškis-ŠSPC“, B grupėje – „Kupiškis“.