RKL ketvirtadienis: drama Raseiniuose ir gausūs netikėtumai B divizione (VIDEO)

Ketvirtadienio vakarą Regionų krepšinio lygoje (RKL) buvo itin karšta, nes buvo sužaisti du A diviziono pusfinalio susitikimai ir įvyko visos aštuonerios B diviziono aštuntfinalio dvikovos.

A divizionas

Triuškinamą pergalę pirmojoje ketvirtfinalio akistatoje šventė Kauno „Atleto“ (2) ekipa savo aikštėje be didesnio vargo rezultatu 95:58 sutriuškinusi Tauragės „Fortūnos-Agavos“ (7) komandą.

Susitikimo pradžioje svečiai dar bandė priešintis varžovams, o sužaidus 10 minučių atsiliko vos penkiais taškais (13:18). Tačiau antrajame kėlinuke Tomo Keršio auklėtiniai įsibėgėjo ir įpusėjus dvikovai jau mėgavosi triuškinama 17 taškų persvara (48:21).

Po didžiosios pertraukos „Fortūnos-Agavos“ vyrai jau priminė savo pačių šešėlį, tad pavyzdingą krepšinį žaidusi „Atleto“ ekipa sulig kiekviena minute vis labiau tolo nuo varžovų, o nuaidėjus finalinei sirenai šventė triuškinamą pergalę.

„Atletas“: Deividas Pogužinskas (5/5 met.) 17, Žygimantas Jocys ir Andrius Aleksandrovas po 16.

„Fortūna-Agava“: Lukas Tumpa 15, Ignas Juškevičius 10.

Serijoje iki dviejų pergalių „Atletas“ pirmauja 1-0, antrąsias ketvirtfinalio rungtynes komandos žais sekmadienį Tauragėje.

Kur kas įdomiau įvykiai klostėsi Raseiniuose, kur špagas surėmė vietos „Raseinių“ (1) ekipa ir „Kretingos“ (8) atstovai.

Dvikova prasidėjo gerokai vėliau nei numatyta tvarkaraštyje, nes dėl elektros tinklų gedimo arenoje nebuvo elektros, tad komandos laiką leido tamsoje.

Vis tik, beveik po 40 minučių sutvarkius problemas šviesa atsirado ir dvikovos arbitrai pagaliau išmetė ginčo kamuolį.

O tada ir prasidėjo. Dvikovą geriau pradėjo svečiuose žaidusi „Kretingos“ komanda, tačiau vėliau iniciatyvą į savo rankas perėmė Karolio Lendzevičiaus treniruojami aikštės šeimininkai, kurie antrajame ir trečiajame kėlinukuose diktavo varžovams savo sąlygas.

Visgi, lemiamame ketvirtyje viskas vėl apsivertė aukštyn kojom ir dvikovos laikui artėjant pabaigos link didesnius šansus pasiekti pergalę turėjo „Kretingos“ atstovai.

Likus žais pusantros minutės svečiai turėjo keturių taškų pranašumą (65:61), o likus žaisti 53 sek. aikštės šeimininkai realizavo pirmą baudos metimą ir nežymiai apkarpė turėtą deficitą (62:65).

Antroji bauda skriejo pro šalį, bet kamuolį atkovojo „Raseinių“ ekipa, deja Antanas Montrimavičius nepasinaudojo puikia proga sušvelninti rezultatą. Vis tik, kitoje atakoje svečiai prametė dvitaškį, tad aikštės šeimininkai gavo dar vieną galimybę išsigelbėti.

Likus žaisti 17 sek. aikštės šeimininkai išprovokavo nesportinę varžovų pražangą, o Darius Gricius realizavo abu baudų metimus (64:65).

Kitoje atakoje „Raseiniai“ vėl išprovokavo varžovų pražangą, o Gediminas Butkus dviem taikliais metimais išvedė savo ekipą į priekį (66:65).

Per likusį dvikovos laiką svečiai dar bandė gelbėtis, tačiau sulig finaline sirena mestas Lauryno Danieliaus tritaškis skriejo pro šalį, o nuaidėjusi finalinė sirena paskelbė dramatišką aikštės šeimininkų pergalę rezultatu 66:65.

„Raseiniai“: A.Montrimavičius (13 atk.kam., 28 naud.balai) 15, G.Butkus (7 rez.perd.) 14, Rokas Čepanonis ir Jonas Levickas (6 kld.) po 11.

„Kretinga“: Rytis Zabita (11 atk.kam., 32 naud.balai) 19, Domininkas Matutis 15.

Serijoje iki dviejų pergalių „Raseiniai“ pirmauja 1-0, antrosios serijos rungtynės bus žaidžiamos sekmadienį Kretingoje.

B divizionas

STAIGMENOS. Iš aštuonių vykusių dvikovų net keturiose pergales šventė žemesnį reitingą turinčios komandos.

Didžiausią staigmeną pateikė Rokiškio „Fenikso“ (B8) kolektyvas svečiuose 76:74 palaužęs vos du pralaimėjimus reguliariajame sezone patyrusius „Jurbarko“ (A1) krepšininkus.

Ne ką mažiau visus nustebino Kupiškio KK „Kupiškio“ (B7) atstovai dvikovoje svečiuose 70:64 palaužę dar vieną A grupės lyderę Pakruojo „Pakruojo-SC-Lygumų ŽŪB“ (A2) ekipą.

REABILITAVO. Lengviausiai aštuntfinalio seriją pradėjo Radviliškio „Radviliškio-ŠSPC“ (A3) vyrai savo aikštėje rezultatu 88:66sutriuškinę Anykščių KKSC-„Elmio“ (B6) komandą ir šiek tiek reabilitavusi A grupės reputaciją.

Anykščių atstovai geriau pradėjo rungtynes ir po pirmojo kėlinuko turėjo apčiuopiamą 5 taškų pranašumą (24:19). Visgi vėliau aikštės šeimininkai įsibėgėjo, pavijo varžovus, o „lyg iš natų“ sužaidę antrąją susitikimo dalį šventė įtikinamą pergalę.

Koją anykštėnams pakišo itin prastas pataikymas iš dviejų taškų zonos (10/32, 31,2%), tad Radviliškio ekipai nereikėtų atsipalaiduoti, nes būtų keista, jog „Elmio“ vyrai du kartus įbris į tą pačią balą.

NEPADĖJO. Iniciatyvos ėmęsis Prienų KKSC (B5) lyderis Gediminas Maceina atliko dvigubą dublį (21 tšk. ir 10 atk.kam.), tačiau „iš žaidimo“ prametė net 11 metimų (9/20 met.), padarė 8 klaidas ir neišgelbėjo savo komandos nuo pralaimėjimo Mažeikių SM-„Dubgirio“ (A4) jaunimui.

Savo aikštėje žaidę mažeikiškiai žaidė užtikrintai, pirmavo didžiąją susitikimo dalį, o nuaidėjus finalinei sirenai šventė pelnytą pergalę rezultatu 88:79.

SKIRTINGI JAUNIMO PASIRODYMAI. Prie netikėtų rezultatų galima drąsiai priskirti Klaipėdos „VKKM-Neptūno“ (A6) pergalę prieš „Užpalių“ (B3) ekipą 74:71.

Jaunieji klaipėdiečiai pirmajame kėlinuke buvo pasiųsti į nokdauną (16:25), tačiau netrukus pakilo ant kojų, pavijo varžovus ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė sunkią pergalę.

Visiškai pagal kitokį scenarijų vyko Vilniaus „Steko-Rivilės“ (B2) bei Kauno „Žalgirio-3“ (A7) komandos akistata. Čia jaunimas puikiai pradėjo rungtynes ir įpusėjus dvikovai pirmavo 39:32.

Tačiau trečiajame kėlinuke net 34 taškus pelnę vilniečiai persvėrė rezultatą savo naudai, atitrūko nuo varžovų ir dvikovos pabaigoje šventė daugiau nei užtikrintą pergalę – 91:72.

ĮRODĖ. Iš visų nuo aštuntfinalio etapo kovas pradėjusių komandų favoritų statusą įrodė tik Vilkaviškio „Perlo“ (B1) vyrai, kurie gana lengvai rezultatu 87:78 palaužė Gargždų SC-„Led Head“ (A8) ekipą.

Pirmajame kėlinuke aikštėje vyko apylygė kova, o sužaidus dešimt minučių 28:24 priekyje buvo svečiai iš Gargždų.

Visgi, netrukus suvalkiečiai nusimetė visas kaukes ir pademonstravę tikrąjį savo veidą sužaidė idealią 20 minučių atkarpą po kurios susikrovė triuškinamą 16 taškų persvarą (74:58).

Lemiamame kėlinuke svečiai kiek apkarpė turėtą deficitą, tačiau tai tapo tik menka paguoda Mindaugo Mockaus treniruojamiems jauniesiems krepšininkams.

UŽTEKO JĖGŲ. Net trys Kėdainių SC-„Balticum“ (A5) žaidėjai rungtyniavo be keitimų, tačiau vidurio Lietuvos atstovai vis tiek šventė pergalę svečiuose prieš Kaišiadorių „Kaišiadorių-Savingės“ (B4) atstovus rezultatu 85:74.

Kita vertus, aikštės šeimininkų gretose taip pat buvo registruoti tik aštuoni krepšininkai, o du iš jų žaidė po nepilną minutę.

Nugalėtojų komandoje sunkiausiai sulaikomas buvo lyderio vaidmens svarbiausioje sezono stadijoje ėmęsis Šarūnas Reinartas, kuris pelnė 32 taškus. Jam puikiai talkino Medas Kuprijanovas, kuris ne tik atliko dvigubą dublį (17 tšk. ir 14 atk.kam.), bet ir išprovokavo net 11 varžovų pražangų.

Nuotraukos iš Radviliškio KK „Radviliškio“ ir Anykščių KKSC-„Elmio“ rungtynių.