RKL debiutui besiruošiančio „Raseinių“ klubo vadovas T.Totulis: „Svarbiausia auginti vietinius krepšininkus“

Kuomet 2017 m. pavasarį Raseinių „Rasų“ ekipa pateko į Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) finalo ketvertą nedaug kas nujautė, jog tai bus paskutinės dvi rungtynės šio klubo istorijoje ir kad kitame sezone Raseiniai apskritai išnyks iš Lietuvos krepšinio žemėlapio.

Vis tik, trijų entuziastų dėka stagnacija truko vos metus, o dėka palankiai susiklosčiusių aplinkybių Raseinių komanda ne tik vėl startuos Regionų krepšinio lygoje (RKL), bet ir grumsis A divizione kartu su stipriausiomis čempionato komandomis.

Apie tai kokie atgimusios ekipos tikslai šiame sezone, kokia artimiausios ateities vizija ir kas sunkiausia komplektuojant komandą kalbėjomės su KK „Raseinių“ komandos vadovu Tomu Totuliu.

– Po metų pertraukos atgaivinote „Raseinių“ komandą, kas labiausiai prisidėjo prie šio žingsnio ir kokie pirmieji darbai buvo padaryti?

Pagrindiniai projekto iniciatoriai buvome trys: aš, būsimasis komandos treneris Karolis Lendzevičius ir Darius Gricius.

Taip pat labai stipriai prisidėjo Raseinių rajono savivaldybė ir didelis klubo rėmėjų būrys, už ką mes esame jiems labai dėkingi.

Galima sakyti, jog viską pradėjome nuo nulio, tačiau su dideliais sunkumais nesusidūrėme – vietinis jaunimas yra išsiilgęs krepšinio, todėl gana noriai sureagavo į mūsų iniciatyvą ir prisijungė prie klubo.

Kol kas nuo rugsėjo intensyviai vyksta pasiruošimo darbai, atrankose pluša nemažai žaidėjų, todėl sunku pasakyti kokią komandą pavyks sukomplektuoti. Visgi, tikslas – turėti kuo daugiau vietinių krepšininkų ir pasipildyti keliais legionieriais.

– Palankiai susiklosčius aplinkybėms gavote vietą A divizione, tad ar spėsite sukomplektuoti konkurencingą komandą?

Manau, kad taip. Jau dabar turime kelis žaidėjus, kurie už Raseinius žaidė dar tuomet, kai miestas turėjo komandą NKL pirmenybėse.

Taip pat keli krepšininkai praėjusiame sezone žaidė už Tauragės „Fortūnos-Agavos“ ekipą, kuri pavasarį pateko tarp keturių stipriausių RKL B diviziono ekipų. Tad manau, jog  startinis penketas bus tikrai pajėgus.

– Su kokiais didžiausiai sunkumais susiduriate komplektuodami komandą?

Turbūt nieko nenustebinsiu pasakydamas, jog sunkiausia rasti pajėgų aukštaūgį. Visų komandų tikslas įsigyti gerą „centrą“ ir įžaidėją, o prie jų lipdyti likusius krepšininkus. Mūsų atveju gerai tai, jog jau turime pirmąjį numerį, tad dabar beliko surasti pajėgų aukštaūgį.

Kuomet žaidėme NKL pirmenybėse vasarą laukdavom, kol LKL komandos supirks žaidėjus ir rinkdavomės iš tų, kas liko, o žaidžiant RKL reikia sulaukti akimirkos, kuomet NKL klubai bus baigę komplektavimo darbus.

– Net ir nedalyvaudami RKL pirmenybėse veikiausiai stebėjote kitas ekipas, tad kurią komandą laikytumėt favorite laimėti titulą ir kokią vietą prognozuojate savo ekipai?

Nenorėčiau šioje sezono stadijoje sakyti, kad vienas ar kitas klubas bus ryškus favoritas, nes dar nėra žinomos nei komandų sudėtys, nei žaidėjų sąrašai.

Šis sezonas mums – debiutinis, todėl dabar net nežinau kaip mes A diviziono lygio atitiksim. Sakau komandai, kad reikia eiti po laiptelį į priekį. Tad pirmas tikslas patekti į atkrintamąsias, o paskui jau matysim kaip susiklostys.

Krepšinis toks dalykas, kad nenumatysi nei traumų, nei kaip pasiruoši, tad prognozuoti tiksliai viską yra nepaprastai sunku. Tas pats ir su RKL lygiu, kurį labai sunku prognozuoti, nes kasmet komandos keičiasi ir jei vienais metais gali būti vidutiniokas, tai po vasaros – gali būti jau stiprus klubas.

Apskritai, manau, kad visos komandos, kurios žais A divizione ir turės pilnavertes treniruotes bus tikrai pajėgios.

– Papasakokite apie ilgalaikę naujojo „Raseinių“ klubo viziją?

Mūsų vizija – integruoti vietinius ir suteikti jiems šansą ne tik ginti savo krašto komandos garbę, bet ir pakilti į aukštesnį lygį.

Turėti Raseinių krašto krepšininkus mums yra labai svarbu, nes be jų nebūtų įdomu nei žiūrovams, nei mūsų rėmėjams.

Į NKL tikrai neskubam, nes viską norime daryti pamažu, žingsnis po žingsnio. Dabar esu labai laimingas, nes gavome vietą RKL A divizione, nes dabar vyksta visai kitokio lygio derybos su žaidėjais.  

Jei turėtumėm pagrindinę komandą žaidžiančią LKL ar NKL pirmenybėse žaistumėm B divizione, remdamiesi vien vietinės krepšinio mokyklos auklėtiniais ir nesuktumėm galvos.

Vis tik, šiuo metu naujai įkurta „Raseinių“ ekipa yra vienintelė krašto komanda, todėl privalome čia užaugusiam jaunimui suteikti progą tobulėti ir žaisti kaip įmanoma aukštesniame lygyje.