Rinkimų kodekso pataisos: VRK vadovai ir nariai turi turėti leidimą dirbti su įslaptinta informacija

Arvydas Nekrošius
 

Rinkimų kodekse siūloma įteisinti prievolę Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) pirmininkui, pirmininko pavaduotojui ir nariams gauti leidimą dirbti ar susipažinti su įslaptinta informacija, žymima slaptumo žyma „Slaptai“.

Tai numatančias Rinkimų kodekso pataisas įregistravo Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininko pavaduotoja, Mišrios Seimo narių grupės narė Agnė Širinskienė ir Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos narys, Europos reikalų komiteto pirmininko pavaduotojas Arvydas Nekrošius.

Jei Seimas pritartų Rinkimų kodekso pataisoms, jo įsigaliojimo metu dirbantys Vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininkas, pirmininko pavaduotojas ir nariai dėl leidimo dirbti su įslaptinta informacija turėtų kreiptis per 15 dienų nuo naujo teisinio reguliavimo įsigaliojimo. Tais atvejais, kuomet VRK turės dirbti su įslaptinta informacija, VRK įgys teisę rengti uždarus posėdžius.

Daugiau skaitykite čia: https://m.delfi.lt/lietuvoje/article.php?id=92614237&fbclid=IwAR2M_dXtmGdxYnpnOYk-PnX53WiOA5YcuMI5ZhEKFccQ6aOgtNF6RQtRZjo#cxrecs_s