Reguliariojo sezono nugalėtoja Raseinių „Raseiniai“ ekipa RKL finale

Nuotr: Vytlius Judickas. Savaitraštis „Alio Raseiniai“

Savo aikštėje žaidusi reguliariojo sezono nugalėtoja „Raseinių“ (1) ekipa trumpam buvo leidusi Plungės „Olimpo“ (5) vyrams mėgautis pirmaujančiųjų vaidmeniu, tačiau vėliau perėmė iniciatyvą, pabėgo nuo varžovų ir dvikovos pabaigoje šventė lengvą pergalę rezultatu 89:73.

Dvikovos pradžioje aikštės šeimininkai nerado savojo žaidimo, tad „olimpiečiai“ žaidė pagal jiems palankų scenarijų ir didžiąją laiko dalį buvo priekyje, o pirmąjį ketvirtį baigė turėdami minimalią persvarą (22:21).

Vis tik, šaltą dušą gavę „Raseinių“ krepšininkai trumpos pertraukėlės metu padarė išvadas, antrąjį ketvirtį pradėjo galingu spurtu 13:2 ir vos per keletą minučių apčiuopiamą 9 taškų pranašumą (34:25).

Nors „Olimpo“ vyrai dar bandė priešintis, tačiau po didžiosios pertraukos antrąjį kvėpavimą įgiję aikštės šeimininkai jau nebesidairė atgal ir sulig kiekviena minute didino savo persvarą, kuri trečiojo kėlinuko viduryje pasiekė triuškinamą 18 taškų ribą (60:42).

Net ir atsidūrę beviltiškoje padėtyje svečiai nekėlė baltos vėliavos bei kovojo iki pat susitikimo pabaigos, tačiau žaidybinę drausmę išlaikiusi „Raseinių“ ekipa be didesnio vargo išsaugojo solidų pranašumą ir dvikovos pabaigoje šventė kelią į finalą atvėrusią pergalę.

Nugalėtojų komandos treneris Karolis Lendzevičius nepuolė į euforiją: „Negaliu sakyti, kad serija buvo lengva. Kiekvienom rungtynėms labai rimtai ruošėmės ir niekuomet negalvojome apie tai, kiek rungtynių su „Olimpu“ reikės sužaisti.

Smagu, jog finalą pasiekėme tiesiausiu keliu, tačiau tikrai negaliu sakyti, kad pusfinalio serija buvo labai lengva, nes nė vienoje dvikovoje mes nepademonstravome savo geriausio žaidimo. Visur turėjome rezervų.

Tiesiog varžovai turi labai mažai žaidėjų rotacijoje trečiosiose rungtynėse jau atrodė pavargę ir matyt patys nelabai tikėjo, kad gali perlipti mūsų barjerą.

Kalbant apie finalą tikrai nebijom „Lūšies“ ekipos. Nujaučiam jos stipriąsias ir silpnąsias vietas, per kurias kur turėsime juos atakuoti. Aišku, jie nustebino tiek lygą, tiek jos gerbėjus, tad labai pasistengsime, kad kovoje dėl čempionų titulo jie nenustebintų mūsų.“

„Raseiniai“: Antanas Montrimavičius (10/12 dvit.) 26, Jonas Levickas (9/10 dvit.) 19, Darius Gricius 11.

„Olimpas“: Mindaugas Tamušauskas 22, Tomas Domarkas 10.

Įdomu tai, kad trys rezultatyviausi aikštės šeimininkų žaidėjai kartu sudėjus prametė vos… 3 dvitaškius metimus (20/23 dvit., 86,9%), be to „Raseinių“ ekipa per rungtynes padarė vos 10 klaidų, tad „Olimpo“ vyrams teliko pripažinti visišką varžovų komandos pranašumą.

Sezono pradžioje turbūt niekas nebūtų pasakęs, jog finale žais dvi A diviziono debiutantės. Vis tik, balandžio 15 d. prasidėsiančioje finalo serijoje į kovą dėl trofėjaus stos „Raseinių“ ir „Lūšies“ komandos.

Tai, labai gera žinia lygai, nes šie klubai itin daug laiko skiria ne tik treniruotėms, bet ir darbui su savo  gerbėjais.

Tad jau dabar galima sakyti, kad ši RKL A diviziono finalo serija veikiausiai sutrauks daugiausiai žiūrovų, per visą lygos istoriją, o rungtynės bus gaubiamos ypatingos atmosferos!