Raudonoji Dalia ir jos autorė Rūta Janutienė atvyksta į Raseininius

Nors daug buvo trukdymų knygos autorei Rūtai Janutienei pasirodyti mūsų mieste ir ptristatyti savo naująją knygą „Raudonoji Dalia“, bet vis dėl to ji bus pristatyta Raseiniuose, Labai džiaugiamės kad dar yra pasirodo žmonių kurie pirmiausia į tai žiūri kaip į knygą o neieško kažkokių samokslo teorijų. Vieni išsigasta sunkumų, kitus tai tik paskatina siekti tikslo dar labiau ir su didesne energija, džiugu kad dar negalima mums visko uždrausti ir neuždraus bet koks ponaitis sugalvojas.

„Raudonoji Dalia“ yra knyga, kuri pirmoji, ir tikiuosi, paskutinė laisvoje Lietuvoje patyrė mėginimą cenzūruoti, drausti. Kodėl? Todėl, kad joje rašoma tai, ko savo rinkėjams nepasakė arba apie ką melavo 10 metų šalį valdžiusi politikė.

Visi norintys susitikti ir pabendrauti su autore o taip pat įsigyti šią knyga kviečiami. Renginys nemokomas.

2020 m. kovo 13 d., penktadienis, nuo 18:00 iki 20:00

Vytauto Didžiojo gatvė 10, LT-60153 Raseiniai, Lietuva

Visi norintys susitikti ir pabendrauti su autore o taip pat įsigyti šią knyga kviečiami. Renginys nemokomas.

Knygų galima įsigyti ir čia:

https://www.pavyko.lt/?fbclid=IwAR1qqUxt-cMUdzqqGPUz_iedm9q4eLoufOjGAHHf-Au58MmrI_mXNRxi9QM

Rūta Janutienė „Raudonoji Dalia“

Jau visai netrukus pasirodys Rūtos Janutienės knyga RAUDONOJI DALIA, už kurią Rūtai ne kartą teko susidurti su niekur nedingusia sovietine realybe – mėginimu užčiaupti ir nutildyti, tačiau Rūta yra Žmogus, kuriam tokie mėginimai yra indikatorius ne tik nesustoti, bet ir visu pajėgumu tarsi tankui veržtis pirmyn! Planuojami autorės susitikimai su žmonėmis per visą mūsų visų Lietuvą!

Knyga RAUDONOJI DALIA – tai populiariausios Lietuvos žurnalistės, redaktorės, tiriamosios žurnalistikos laidų vedėjos, politikės Rūtos Janutienės (Grinevičiūtės) knyga, kurioje gvildenamos Dalios Grybauskaitės kilmės mįslės, nagrinėjami tie jos biografijos aspektai, kuriuos ji nuslėpė nuo savo rinkėjų, kai siekė aukščiausio politinio posto Lietuvoje.

RAUDONOJI DALIA knygos herojė niekada nesutiko atsakyti į autorės klausimus, todėl tai, kas čia parašyta, yra lyg Dalios Grybauskaitės kaip asmenybės pristatymas per kitų žmonių vertinimų prizmę, t.  y.  kolegų žurnalistų įspūdžius, buvusiųjų valdinių prisiminimus. Čia politikė pasirodo tokia, kokią ją mažai kas matė.

Remiantis Ypatingojo archyvo dokumentais, atskleidžiama jos veikla sovietmečiu, jos tarnystė komunistiniam režimui ir pastangos išgelbėti karjerą Lietuvai paskelbus Nepriklausomybę. Plačiai parodyti jos rinkimų kampanijos bei prezidentavimo užkulisiai.

Knyga RAUDONOJI DALIA iliustruota nuotraukomis, kurių didžiuma iki šiol nebuvo skelbtos.

 Praeitis – ne nuosprendis, bet vargas tam, kuris neišmoko jos pamokų. Todėl gelstelėjusiose prosenelių nuotraukose ieškom savo ir savo vaikų veido bruožų. Skaitydami mirusiųjų artimųjų laiškus, nesijaučiame vieniši istorijos praeiviai. Mėginame perskaityti savo protėvių kraujo linijų raštą […] Tokie jau mes… Nemėgstame vienatvės net būtajame laike.

 O ir ne! Yra žmonių, kuriems ši taisyklė negalioja. Kodėl? Todėl, kad išrinktųjų praeitis niekaip nepaveikia jų dabarties. Jų praeitis – kaip sena gyvatės oda. Ji liko kažkur istorijos brūzgynuose. Ar gyvatės prigimtis keičiasi dėl kažkokios išnaros? Ar jai dėl to reikia atsiprašyti, atgailauti? Ne.

Dalia Grybauskaitė yra viena iš jų. Žmogus, kuris – dėl savo misijos – yra aukščiau arba šalia bendrųjų taisyklių. Ir viskas, kas kitam yra šaknys, jos atveju yra tabu: tėtis su NKVD seržanto uniforma; iš biografijos ir oficialių dokumentų prapuolę ištisi gyvenimo mėnesiai; net iš senelių paveldėta pavardės rašyba, ir ta neturi būti aptarimų objektas. […]

Visi, kurie kuičiasi Grybauskaitės praeityje, ieško ten jos dabarties elgsenos paaiškinimo ir mėgina nuspėti ateities veiksmus, yra tų tamsybininkų agentūra. „Sukčiai, vienykitės prieš prezidentę!“ – taip ji pati atkirto žmonėms, kurie tiesiog mėgino gana draugiškai paklausti: „Iš kur tu, Dalia, atėjai?“ […]

Kadangi Grybauskaitė niekada nesutiko duoti man interviu, tai šis tyrimas yra detektyvo žanro. Jis remiasi liudytojų pasakojimais; nuslėptais, net mėgintais sunaikinti dokumentais; konteksto, kuriame ji veikė ir veikia, atkūrimu. Čia bus visko. Siautės raudonieji partizanai. KGB prieglobstyje jaunučiai ekonomistai rengs perversmą. Bus ir patyčių mokykloje iš nerangios, berniokiškos paauglės. Vėliau ji subręs ir apsispręs. Tada bus žmonės. Nedaug, bet esminiai. Tie žmonės išmokys ją neaukoti savo tikslo dėl kažkieno ašarų ar nuoskaudų. Valdžia ją pakerės…

Rūta Janutienė

One thought on “Raudonoji Dalia ir jos autorė Rūta Janutienė atvyksta į Raseininius

  1. Kas ant tos Lietuvėlės darosi. Melas, melas …ir vis į akis visiems…..Patiklūs – tikime, garbiname, o vėliau sužinoję tiesą-tarsi spiūviai į veidą. Kas turi atsitikti,kad žmonės nustotų tikėti Lansbergiais, Daliomis ? Kiek gali atvirai visiems kabinti makaronus, nesitaikstyti su sakoma tiesa, ignoruoti ? Kada sugryš ,nors dalis tiesos ? Kada nustos balamutiję žmones, o,vėliau valgant ,, tikėjimo “vaisius, keikti Lietuvą ,nors jos vardas ne prie ko ?

Comments are closed.