Raseiniuose vyko karinio rengimo pratybos (VIDEO)

Š. m. vasario 24 d. Raseinių mieste, adresu: Maironio g. 78, vyko Lietuvos kariuomenės Krašto apsaugos savanorių pajėgų Dariaus ir Girėno apygardos 2-osios rinktinės 210 lengvosios pėstininkų kuopos karinio rengimo pratybos.

Raseinių miesto Lietuvos kariuomenės Krašto apsaugos savanorių pajėgų Dariaus ir Girėno apygardos 2-osios rinktinės 210 lengvosios pėstininkų kuopos istorija.

Gegužės 13 d. Raseiniuose vyko iškilminga kuopos vėliavėlės įteikimo ceremonija atkurtai Krašto apsaugos savanorių pajėgų Dariaus ir Girėno apygardos 2-osios rinktinės 210-ajai lengvajai pėstininkų kuopai. Renginyje dalyvavo Krašto apsaugos savanorių pajėgų vadas pulkininkas Arturas Jasinskas, Raseinių rajono savivaldybės meras Algirdas Gricius, Dariaus ir Girėno apygardos 2-osios rinktinės vadas pulkininkas leitenantas Vidas Grunda, pirmieji Raseinių kuopos vadai, Lietuvos šaulių sąjungos atstovai, vietinės valdžios institucijų ir privataus sektoriaus įmonių vadovai, miesto ir rajono gyventojai.

Žemaičio aikštėje padaliniai išsirikiavo iškilmingai ceremonijai. Jos metu 210-ajai lengvajai pėstininkų kuopai oficialiai įteikta bei pašventinta kuopos vėliavėlė. Vėliau vyko Lietuvos šaulių sąjungos šaulių priesaikos ir jaunųjų šaulių pasižadėjimo ceremonija. Renginio metu miesto gyventojai ir svečiai turėjo galimybę apžiūrėti karinės technikos, ginkluotės ir ekipuotės parodą bei paragauti kareiviškos košės ir arbatos.

„Daugiau kaip prieš dešimt metų vykusios reformos metu Raseiniuose buvo išformuota karių savanorių kuopa, tačiau tai nesumažino šio miesto ir rajono gyventojų ryžto atlikti pareigą Tėvynei. Raseinių mieste ir rajone gyvenantiems kariams savanoriams jau nebereikės vykti į kituose miestuose esančias kuopas, kuopa bus jų mieste“, – pabrėžė 2-osios rinktinės vadas pulkininkas leitenantas Vidas Grunda.

Rinktinės vadas pažymėjo, kad atkuriamos kuopos idėja sulaukė palaikymo, prie atkuriamos kuopos renginio organizavimo prisidėjo Raseinių rajono savivaldybės ir vietos verslo atstovai.

Šiuo metu Dariaus ir Girėno apygardos rinktinę sudaro rinktinės štabas ir dešimt kuopų. Penkios kuopos išsidėsčiusios Kaune, po kuopą Šakiuose, Jonavoje, Kėdainiuose, Kaišiadoryse ir Raseiniuose.

no images were found