Raseiniuose garažų savininkai liko be elektros, elektrikai teigia, kad tai ne jų reikalas

Į mus kreipėsi garažų savininkai, kurie jau daugiau nei savaitę laiko savo garažuose neturi elektros. Manoma, kad elektros šiuo metu neturi apie 200 garažų.

Pasak jų, viskas nutiko praėjusios savaitės pirmadienį, kuomet ant oro linijos laidų užvirto medis ir nutraukė laidus. Netrukus po įvykio, buvo iškviesta, bendrovės „ESO“ avarinė tarnyba, tačiau šie pareiškė, jog šios oro linijos jiems nepriklauso, jos yra privačios ir už jas atsako garažų savininkai. Savininkai išgirdę tokius pareiškimus liko šoke, nes apie tai, jog elektros linijų priežiūra priklauso ne elektros tinklams, o jiems buvo naujiena.

Ne gana to, šis incidentas vos nesibaigė tragiškai, nes pro šalį ėjusi moteris vos neužlipo ant nukritusio laido, kuriuo tekėjo elektros energija. Laimei, kad vienas iš garažo savininkų yra elektrikas ir besimėtančius laidus su savo turima įranga nukirpo.

Mes savo ruožtu susisiekėme su bendrovės „ESO“ (Energijos skirstymo operatorius) atstovu žiniasklaidai ir paprašėme suteikti informacijos apie šį įvykį. Atstovas spaudai paprašė, kad klausimus ir situacijos aprašymą pateiktume raštu, kad šis galėtų surinkti informaciją ir mums viską surašyti.

Kitą dieną mus pasiekė bendrovės laiškas su paaiškinimu: „Minima linija pagal nuosavybės ribų aktą priklauso garažo kooperatyvui. Ji niekada nepriklausė ESO. Patartume kreiptis į kvalifikuotus specialistus, kurie gali atlikti tokio pobūdžio remonto darbus. Tuo turėtų pasirūpinti kooperatyvo pirmininkas arba atsakingas asmuo.“

Tačiau garažų savininkai niekaip negali suprasti, nuo kada oro linijos yra privačios? Ir mano, kad jeigu energijos skirstymo operatorius naudojasi jų privačia oro linija, tai kodėl jie už elektrą moka ne sumažintu, o įprastu tarifu? Gal „ESO“ galėtų padaryti bent kelių centų nuolaidą, jei jau naudojasi privačia elektros oro linija ir jos neprižiūri?