Raseinių „Raseiniai“ – Kretingos „Kretinga“ 1 – 1, lemiamos rungtynės Raseiniuose

Savaitgalį Regionų krepšinio lygoje (RKL) buvo sužaista 14 rungtynių, po kurių paaiškėjo net 7 komandos tiesiausiu keliu pasiekusios kitą varžybų etapą.

Pažadą savo sirgaliams ištesėjo „Kretingos“ (8) treneris Arimantas Mikaločius, kuris teigė, jog ketvirtfinalio serijoje prireiks visų trijų rungtynių ir kad savo aikštėje kretingiškiai tikrai įveiks „Raseinių“ (1) krepšininkus.

Atsakomosiose ketvirtfinalio rungtynėse vėl vyko tikras nervų karas, kuriam net neužteko 40 žaidimo minučių.

Likus žaisti kiek mažiau nei pusę minutės net išsiveržė į priekį (73:72). Maža to, svečiai po minutės pertraukėlės išsimesdami kamuolį suklydo, o „Kretingos“ puolėjas Linas Jonuška netrukus dar labiau padidino savo komandos persvarą (75:72).

Nieko nelaukdami „Raseiniai“ nėrė į greitą puolimą, tačiau Darius Gricius prametė iš toli, o kamuolį atkovojo aikštės šeimininkų ekipa. Atrodo viskas. Tačiau Edgaras Danys perduodamas kamuolį suklysta, jį perima D.Gricius, kuris netrukus meta dar vieną tolimą metimą ir išlygina rezultatą ir išplėšia pratęsimą (75:75)!

Papildomų penkių minučių metu aikštėje buvo žaidžiamas atviras krepšinis, o abi komandos beveik visą laiką žengė koja kojon.

Visgi, pratęsimui artėjant pabaigos link kretingiškiai pagaliau atitrūko saugiu atstumu ir išsaugoję įgytą persvarą šventė ketvirtfinalio serijos rezultatą išlyginusią pergalę – 90:86.

„Kretinga“: Tadas Maželis 28, Linas Jonuška 17, Edgaras Danys (6 rez.perd.) 14.

„Raseiniai“: D.Gricius (35 naud.balai) 32, Justinas Sakalauskas 10.

Trečiosios ir lemiamos serijos rungtynės bus žaidžiamos trečiadienį, kovo 27 d. šalia Raseinių esančiame „Karpynės“ sporto centre.

Savaitgalį dužusios „Omegos“ svajonės

Viena tokių tapo turbūt didžiausią sezono sensaciją sukūrusi Šilalės „Lūšies“ komanda, kuri net žaisdama be lyderio du kartus paeiliui palaužė Kauno r. „Omegos“ ekipą ir eliminavo ją iš tolimesnių kovų.

A divizionas

Tris sezonus iš eilės RKL prizininke buvusi, o du pastaruosius tik finale kapituliavusi Kauno r. „Omega“ (3) šiemet savo pasirodymą baigė neįprastai anksti – ketvirtfinalyje. Maža to, vienus iš favoritų sugebėjo eliminuoti vieną svarbiausių savo krepšininkų aštuntfinalio serijoje praradusi Šilalės „Lūšies“ (6) ekipa.

Penktadienio vakarą Ringauduose vykusioje dvikovoje abi ekipos žengė petys į petį, tačiau lemiamame kėlinuke aikštės šeimininkų puolimas ėmė strigti, tuo tarpu sezono rungtynes žaidusio Mindaugo Čepausko vedami svečiai pabėgo į priekį ir šventė netikėtą pergalę rezultatu 98:89.

„Lūšis“: M.Čepauskas (7/14 trit.) 40, Valdas Undraitis 21, Justas Košys (7 rez.perd.) 17.

„Omega“: Gytis Brazauskas (9/11 dvit.) 23, Tadas Klimavičius (15 atk.kam.) 21.

Iškovoję pergalę svečiuose Šilalės krepšininkai puikiai suprato, jog pralaimėję savo aikštėje antro šanso pasiekti svajonę nebegaus, tad sekmadienio popietę perpildytoje S.Gaudešiaus gimnazijoje „Lūšies“ vyrai į aikštę žengė tarsi į karą.

Tinkamas nusiteikimas davė savo. Aikštės šeimininkai nuo pat pirmųjų dvikovos minučių pademonstravo uraganinį krepšinį, nubloškė varžovus į greitą nokdauną ir įpusėjus dvikovai jau mėgavosi triuškinama 22 taškų persvara (56:34).

Nors „Omegos“ vyrai pakilo ant kojų, tačiau visiems buvusiems Šilalės arenoje buvo aišku, kad svečiams beliko sudėti ginklus ir garbingai baigti sezoną.

Tuo tarpu kraujo skonį pajutę aikštės šeimininkai ir antroje rungtynių dalyje mėgavosi žaidimu, toliau didino savo pranašumą ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė įspūdingą pergalę rezultatu 98:71.

„Lūšis“: Martynas Šeputis 28, Mindaugas Čepauskas (5 rez.perd.) 21, Valdas Undraitis (11 atk.kam.) 16.

„Omega“: Tadas Klimavičius (13 atk.kam., 33 naud.balai) 21, Gytis Brazauskas 17.

Aikštės šeimininkai šioje dvikovoje pataikė vos 7 tolimus metimus, tačiau prametė vos 3 baudas (25/28 baud.), įspūdingu taiklumu atakavo iš dviejų taškų zonos (26/49 dvit., 53%) ir didžiule persvara laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių (45-32).

Sensaciją sukūrusių žemaičių pusfinalyje lauks Kauno „Atleto“ (2) komanda, kuri išvengė didesnių duobių ir ketvirtfinalio seriją prieš Tauragės „Fortūnos-Agavos“ (7) komandą laimėjo „sausu“ rezultatu 2-0.

Ketvirtadienio vakarą triuškinamą pergalę savo aikštėje šventę Tomo Keršio auklėtiniai pradėtą darbą užbaigė sekmadienį Tauragėje, kur dar kartą įveikė ambicinguosius A diviziono debiutantus.

Tiesa, kelias į antrąją pergalę „Atleto“ vyrams buvo kur kas sudėtingesnis. Svečiai neblogu ritmu pradėjo akistatą ir per pirmąjį kėlinuką susikrovė apčiuopiamą penkių taškų pranašumą (19:14).

Vis tik, Tauragės krepšininkai nenuleido rankų ir per likusią rungtynių dalį kaip reikiant kibo varžovams į atlapus, o lemiamame kėlinuke keletą kartų net buvo išsiveržę į priekį (59:57, 64:62).

Tačiau ties pavojinga riba atsidūrę svečiai nesuteikdavo „Fortūnos-Agavos“ sirgaliams daug vilčių ir vos po kelių akimirkų susigrąžindavo trapią persvarą.

Likus žaisti kiek mažiau nei dvi minutes aikštės šeimininkai dar kartą pavojingai priartėjo (67:68), tačiau T.Keršio auklėtiniai susitikimą baigė atkarpa 6:1 ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė dramatišką pergalę rezultatu 74:68.

„Atletas“: Rolandas Alijevas (12 atk.kam.) ir Andrius Aleksandrovas po 19, Rokas Mačiulis 9.

„Fortūna-Agava“: Ignas Juškevičius (12 atk.kam., 31 naud.balas) 23, Lukas Tumpa (11 atk.kam.) 16.

Savotišką staigmeną savaitgalį sukūrė Plungės „Olimpo“ (5) ekipa, kuri penktadienį ir sekmadienį palaužė „LCC tarptautinio universiteto“ (4) studentus ir antrus metus iš eilės pateko tarp keturių stipriausių RKL komandų.

Penktadienio vakarą Klaipėdoje vykusią dvikovą geriau pradėjo aikštės šeimininkai. Tačiau po didžiosios pertraukos svečiai iš Plungė užkūrė varžovams tikrą pirtį ir trečiojo ketvirčio pabaigoje įgijo apčiuopiamą 9 taškų pranašumą (64:55).

Lemiamame ketvirtyje Mariaus Tamolio treniruojami studentai dar bandė vytis varžovus, tačiau kovingieji žemaičiai atsilaikė ir pasigirdus finaliniam teisėjo švilpukui šventė sudėtingą pergalę rezultatu 85:75.

„Olimpas“: Mindaugas Tamušauskas (14 atk.kam., 6 kld., 32 naud.balai) 26, Gediminas Jakštas 16, Modestas Jurkaitis (3/3 trit.) 11.

„LCC tarptautinis universitetas“: Mantas Montvila ir Augustinas Venckus po 17.

Atsakomosiose rungtynėse viskas vyko pagal labai panašų scenarijų. Įpusėjus dvikovai trapią persvarą (35:31) turėjo studentų ekipa. Tačiau trečiajame kėlinuke „Olimpo“ komanda ir vėl šovė į priekį ir likus dešimčiai minučių įgijo tą pačią 9 taškų persvarą (52:43).

Nebeturėdami kur traukti LCC studentai pakilo į lemiamą šturmą, tačiau šaltakraujiškai jį atlaikę Plungės krepšininkai išsaugojo įgytą pranašumą ir ištiksėjus pagrindiniam laikui šventė pergalę rezultatu 73:62.

„Olimpas“: Tomas Domarkas 21, Modestas Jurkaitis ir Mindaugas Tamušauskas (2/10 dvit.) po 12.

„LCC tarptautinis universitetas“: Augustinas Venckus 22, Eimantas Žilius (14 atk.kam.) 9.

Viena vertus, Mariau Tamolio auklėtiniai gali didžiuotis pagerinę praėjusio sezono rezultatą ir sezoną baigę vienu etapu toliau – ketvirtfinalyje.

Kita vertus, tarp aštuonių stipriausių RKL komandų „LCC tarptautinis universitetas“ prasimušė jau penktą kartą per pastaruosius šešis metus ir tik 2014-2015 m. sezone studentams buvo pavykti perlipti šį barjerą ir finišuoti trečioje pozicijoje.