Raseinių policijos pareigūnai tęsia kovą su nelegaliais prekeiviais

Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Raseinių rajono policijos komisariato Veiklos skyriaus pareigūnai, tikrindami gautą informaciją apie nelegalią prekybą akcizais apmokestinamomis prekėmis, organizavo patikrinimus policijos komisariato prižiūrimoje teritorijoje. Nustatę pažeidimus, pareigūnai pradėjo keturias administracinių nusižengimų bylų teisenas.

   Sausio 24-osios vakare pareigūnams užsukus į galimai nelegalia veikla besiverčiančio piliečio namus Raseinių mieste, Vaižganto gatvėje, šio sūnus geranoriškai pateikė 17 pakelių kontrabandinių cigarečių NZ GOLD SUPERSLIMS bei paaiškino, kad cigaretės priklauso jam. Dėl akcizais apmokestinamų prekių įsigijimo, laikymo, gabenimo, naudojimo ar realizavimo, pažeidžiant nustatytą tvarką, pažeidėjui pradėta administracinė teisena.

   Sausio 25-ąją veiklos skyriaus pareigūnai į svečius įsiprašė pas Raseinių rajono, Šiluvos seniūnijos, Vainotiškių kaimo gyventoją. 53-ejų vyras svečiams geranoriškai atidavė 20 litrų plastikinę talpą su joje esančiu apie 8 litrų skaidriu skysčiu, turinčiu naminės degtinės kvapą. Vainotiškis paaiškino, kad naminę degtinę įsigijo iš nepažįstamo asmens ir ją laikė savo reikmėms. Pažeidėjui pradėta administracinė teisena. Už naminių stiprių alkoholinių gėrimų laikymą jam gresia bauda nuo 140 iki 600 eurų.

    Tą pačią dieną pareigūnai nuvyko ir į Raseinių rajone, Ariogalos seniūnijos, Paliepių kaime gyvenančios 82 metų moters namus. Policininkams paaiškinus apsilankymo priežastį ir paklausus ar namuose turi kontrabandinių cigarečių, moteris atnešė 8 pakelius cigarečių FEST be lietuviško pavyzdžio banderolių. Moteriškė sakė cigaretes įsigijusi iš nepažįstamo asmens savo reikmėms, nes pati rūko.

  Dar vienas pažeidėjas į Veiklos skyriaus pareigūnų akiratį pateko Raseinių rajone, Betygaloje, Šiluvos gatvėje. Besilankant 35-erių vyro namuose, šis geranoriškai pateikė namuose laikytus 5 pakelius cigarečių FEST ir 70 pakelių NZ GOLD COMPACT. Vyras paaiškino, jog cigaretes įsigijo iš nepažįstamo asmens Raseinių miesto turguje.

  Policijos pareigūnai dėkoja pilietiškiems raseiniškiams bei ragina gyventojus, turinčius informacijos apie asmenis, užsiimančius nelegalia akcizais apmokestinamų prekių apyvarta, ar vietas, kuriose gali būti laikomos minėtos prekės, pranešti policijai anoniminiu pasitikėjimo telefonu (8 41) 397 397 arba bendruoju pagalbos numeriu 112.