Raseinių policijos bendruomenės pareigūnai aktyviai vykdo prevencinę priemonę „Viešoji vieta“

Nuo kovo 7 dienos Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato prižiūrimoje teritorijoje vykdoma kompleksinė priemonė „Viešoji vieta“.

    Siekdami užtikrinti gyventojų saugumą, užkardyti viešosiose vietose vykdomus administracinius teisės pažeidimus ir nusikalstamas veikas, prie šios priemonės aktyviai prisideda Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Raseinių rajono policijos komisariato pareigūnai. Į pagalbą pasitelkę policijos rėmėjus ir jaunuosius policijos rėmėjus, Prevencijos poskyrio viršininkas Darius Jonaitis bei bendruomenės pareigūnė Giedrė Deveikienė patruliuoja Raseinių ir Ariogalos miestuose, rajono gyvenvietėse ir kaimeliuose, lankosi poilsiavietėse ir gyventojų laisvalaikio praleidimo vietose, prie parduotuvių ir šalia jų esančiose automobilių stovėjimo aikštelėse, mokymosi įstaigų teritorijose, jaunimo pamėgtose susibūrimo, pasilinksminimo vietose. Ypatingą dėmesį pareigūnai skiria pažeidimams, susijusiems su alkoholinių gėrimų vartojimu, viešosios rimties trikdymu, chuliganizmu.

       Policininkai ir jų pagalbininkai lankėsi Raseinių miesto autobusų stotyje, jos prieigose, Raseinių miesto, Paliepių, Viduklės, Nemakščių seniūnijų teritorijose esančiose parduotuvėse. Šių įstaigų atstovams pareigūnai papasakojo apie vykdomą prevencinę priemonę „Viešoji vieta“, davė patarimų, ką daryti, jei girti asmenys viešoje vietoje elgiasi netinkamai, paaiškino, kokia taikoma atsakomybė, kokios pagalbos gali sulaukti iš policijos pareigūnų. Parduotuvių darbuotojams primintas Lietuvos Respublikos alkoholio kontrolės įstatymo straipsnis, draudžiantis parduoti alkoholinius gėrimus neblaiviems ir jaunesniems kaip 18 metų asmenims bei atsakomybė už jo pažeidimą, dalinti lankstinukai su prevencine informacija.

      Prevencinėje priemonėje dalyvavęs ESO Prevencijos ir kontrolės skyriaus vyresnysis specialistas Algirdas Varnavičius, bendraudamas su gyventojais, akcentavo pagrindinę problemą, su kuria susiduria jo atstovaujama įstaiga, – elektros laidų bei transformatorių aušinimui naudojamos alyvos vagystės. Vogtą alyvą dažnai bandoma parduoti kaip degalus, todėl gyventojus jis perspėjo tokių degalų nepirkti, nes ji netinkama naudoti kaip dyzelinas.

     Priemonių metu atkreiptas dėmesys ir į kelių eismo dalyvius: ar vairuotojai bei keleiviai segi saugos diržus, ar tinkamai vežami vaikai, ar pėstieji ir dviračių vairuotojai tamsiuoju paros metu naudoja apsaugos priemones. Su gyventojais diskutuota turto apsaugos klausimais, apie sukčių spendžiamas pinkles, dalinti lankstinukai su prevencine informacija. Gyventojai raginti dalyvauti policijos organizuojamoje prevencinėje veikloje, bendruomenių renginiuose bei jungtis prie teritorijoje esančių Saugių kaimynysčių grupių.

Vykdytų prevencinių priemonių metu nustatyti 5 administracinės teisės pažeidimai: du 1241 str. 4 d. (Kelio ženklų reikalavimų nesilaikymas, žmonių vežimo ir Kelių eismo taisyklių pažeidimas), vienas 178 str. (Alkoholinių gėrimų gėrimas viešosiose vietose arba girto pasirodymas viešosiose vietose), vienas 129 str. (Transporto priemonių vairavimas neblaivių ar apsvaigusių nuo narkotinių, psichotropinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų asmenų, neturinčių teisės vairuoti), vienas 130 str. 1 d. (Nepaklusimas reikalavimui sustabdyti transporto priemonę arba pasitraukimas iš eismo įvykio vietos).

     Prevencinė priemonė „Viešoji vieta“ bus aktyviai vykdoma iki gegužės pabaigos, viešosios tvarkos pažeidimai bei alkoholio vartojimas viešumoje policijos nebus toleruojami. Kiekvieną gyventoją prašome būti dėmesingu, pilietišku ir nesitaikstyti su įžūlių asmenų elgesiu viešosiose vietose, taip pat būti supratingais ir įsisąmoninti, kad viešoji vieta – ne vieta spręsti problemoms, o ypač neblaiviems asmenims, nes už šios rūšies administracinius teisės pažeidimus yra numatytos baudos.