Raseinių miesto sporto šventė Prezidento Jono Žemaičio gimnazijoje (VIDEO)

Prezidento Jono Žemaičio gimnazija tęsia Sporto rėmimo fondo ir Švietimo mokslo ir sporto ministerijos finansuojamą projektą „Raseinių miesto bendruomenės fizinio aktyvumo didinimas“ (SRF-FAV-2019-1-0045). Šį kartą buvo suorganizuota Raseinių miesto sporto šventė. Renginys sudomino raseiniškius, nes jame buvo pasiūlyta dalyvauti įvairiose sportinėse veiklose – krepšinis 3X3, mažasis futbolas 5X5 vaikams iki 10 metų amžiaus, didysis futbolas 5X5, pliažo tinklinis 2×2, smiginis ir stalo tenisas. Į šventę susirinko apie 200 dalyvių. Šventė prasidėjo šiltą rugpjūčio 22 dienos rytą ir tęsėsi iki vėlyvos popietės. Didelis dalyvių skaičius užgulė Prezidento Jono Žemaičio gimnazijos stadioną ir sporto salę. Vienu metu vyko įvairių sporto šakų varžybos, tad ir žiūrovams buvo galimybė pasirinkti, ką stebėti. Netrūko atkaklių kovų krepšinio, futbolo, tinklinio aikštelėse. Ne ką mažiau įtampos buvo ir prie smiginio lentų, kur savo rankos taiklumą išbandė daugiau nei 30 dalyvių. Visi dalyviai buvo apdovanoti atminimo medaliais, o atskirų sporto šakų prizininkai ir nugalėtojai – taurėmis. Renginio organizatoriai dėkoja varžybų teisėjams ir Prezidento Jono Žemaičio gimnazijos gimnazistams – savanoriams, kurie padėjo, kad renginys įvyktų sklandžiai. Taip pat norime padėkoti ir raseiniškiams, kurie susirinko į šią gražią šventę.

Norime priminti, kad prasidėjus mokslo metams gimnazija vėl kviečia senjorus kiekvieną pirmadienį ir ketvirtadienį nuo 8.30 val. atvykti į gimnaziją ir pasportuoti „Rytinėje mankštoje“. O visus kitus raseiniškius kiekvieną pirmadienį ir ketvirtadienį nuo 17 iki 19 val. kviečiame atvykti į gimnazijos sporto bazes ir aktyviai praleisti laisvalaikį sporto ar treniruoklių salėse bei stadione.

Šis projektas vykdomas nuo 2019 metų rugsėjo mėnesio ir buvo priverstas sustoti 2020 metų kovą dėl COVID-19 situacijos šalyje. Tačiau per tuos nepilnus septynis mėnesius pasiekėme tikrai nemažai. Beveik pusšimtis senjorų aktyviai sportuodavo du kartus per savaitę „Rytinės mankštos“ užsiėmimuose. Du kartus per savaitę vakarais atvertos gimnazijos sporto erdvės pritraukė apie 150 raseiniškių, kurie atvyko pasportuoti. Nemaža dalis jų tai darė reguliariai. Gruodžio mėnesį buvo suorganizuota pirmoji šventė miestui – „Kalėdinis bėgimas“, kurioje, nepaisant labai blogų oro sąlygų, dalyvavo apie 200 raseiniškių. Manome, kad ši iniciatyva duoda naudos mūsų krašto žmonėms ir džiaugiamės, kad galime prisidėti prie fizinio aktyvumo didinimo rajone.

Marius Kavaliauskas