Raseinių krašto jaunimui įteikti „Auksinio lūšiuko“ apdovanojimai

Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienos proga Prezidento Jono Žemaičio gimnazijoje pagerbti Raseinių kraštą garsinantys jaunuoliai. Kovo 11-ąją keturiems aktyviausiems jaunimo atstovams už praėjusių metų veiklą ir pasiekimus įteikti „Auksinio lūšiuko“ apdovanojimai, kurie skiriami už pilietinių iniciatyvų puoselėjimą, inovatyvų ūkiškumo ir verslumo plėtojimą rajone bei aukštus pasiekimus mokslo, meno ir sporto srityse.
   Ceremonijos metu taręs žodį  Raseinių rajono savivaldybės meras Andrius Bautronis sveikino susirinkusiuosius Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienos proga ir išreiškė pasididžiavimą veržliu, darbščiu, kūrybingu, aktyviu Raseinių krašto jaunimu, siekiančiu savo užsibrėžtų tikslų ir svajonių.
   Prie mero sveikinimo prisidėjo Savivaldybės mero pavaduotojas Kęstutis Užemeckas  ir Generolo Romualdo Giedraičio Artilerijos bataliono antros ugnies baterijos apsaugos ir amunicijos paruošimo būrio vadė Rūta Visockytė. Ceremonijoje taip pat dalyvavo Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Irma Juknevičienė, administracijos specialistai, Savivaldybės tarybos nariai ir kiti garbūs svečiai.
  Nominacijoje „Už pilietines iniciatyvas ir jų puoselėjimą Raseinių krašte“ apdovanota Raseinių r. Viduklės Simono Stanevičiaus gimnazijos mokinė, gimnazijos tarybos narė, mokinių savivaldos pirmininkė Neda Baukytė. Neda yra Lietuvos moksleivių sąjungos ir Raseinių rajono švietimo pagalbos tarnybos atviras jaunimo centro savanorė. Gimnazistė aktyviai prisideda organizuojant ir vedant renginius, taip pat yra respublikinės mokinių kūrybinių darbų konkurso „Fizikos bandymai aplink mus“ I vietos laimėtoja, Nacionalinės teisės žinių olimpiados respublikinio etapo dalyvė.
  „Už Raseinių krašto garsinimą mokslo srityje“ statulėlė įteikta Prezidento Jono Žemaičio gimnazijos gimnazistui, Lietuvos moksleivių sąjungos, Raseinių mokinių savivaldų informavimo centro savanoriui bei Darbo su savivaldomis komiteto koordinatoriui Augustui Baniui. Augustas yra respublikinės istorijos olimpiados II etapo dalyvis, rajoninių olimpiadų laimėtojas, respublikinių ir tarptautinių konkursų dalyvis ir laimėtojas. Gimnazistas taip pat yra konkurso „Ką žinai apie Lietuvos kariuomenę?“ finalinio etapo dalyvis, Č. Kudabos geografijos konkurse užėmė vietą TOP 20-uke Lietuvoje.
   Nominacija „Už Raseinių krašto garsinimą meno srityje“ įteikta Raseinių rajono kultūros centro kapelmeisteriui Dainiui Maslauskui. Dainius aktyviai puoselėja lietuvių tradicinę instrumentinę muziką ir ypatingą dėmesį skiria jos išsaugojimui bei sklaidai ne tik Raseinių krašte, bet ir visoje Lietuvoje. Jo iniciatyva rengiami festivaliai, kūrybinės stovyklos, ekspedicijos, seminarai, šventės.
  „Už Raseinių krašto garsinimą sporto srityje“ apdovanotas Prezidento Jono Žemaičio gimnazijos gimnazistas, jaunių rinktinės narys (lengvoji atletika) Dovydas Jocius. Dovydas yra Lietuvos jaunučių, jaunių, jaunimo, suaugusių lengvosios atletikos čempionatų nugalėtojas, prizininkas. Baltijos šalių 100 m bėgimo, 4×100 m bėgimo estafetės ir 60 m bėgimo I vietos laimėtojas, minėtose rungtyse pasiektos kandidato į sporto meistrus kvalifikacijos.