Raseinių Hipodrome – rekordinis žirgų ir bėgimų skaičius jau šį savaitgalį

Vis populiarėjantis Raseinių hipodromas ir žirgų lenktynės šį savaitgalį sulauks rekordinio žirgų skaičiaus, o žiūrovų lauks net septyni bėgimai. Tai didžiausias renginys per pastaruosius metus, rodantis kylantį lietuvių lygį.
„Per pirmas lenktynes vos prieš du mėnesius turėjome kone perpus mažiau žirgų, bėgime rungdavosi po 4-5 žirgus, – teigė Evelina Kolbasnik, žirgų lenktynių Raseinių hipodrome organizatorė. – Dabar į mus dėmesį atkreipia vis daugiau žirgų augintojų iš Lietuvos, šį savaitgalį prie mūsų prisijungia ir naujų svečių iš Lenkijos.“
Sekmadienį vyksiančioms lenktynėms Raseinių hipodrome užregistruoti 44 žirgai, daugiausiai – grynakraujų jojamųjų veislės žirgai, vadinami greičiausiais pasaulyje.
„Kuo didesnis žirgų kiekis, tuo įdomiau, – džiaugėsi žirgų augintojas Ričardas Petrikas. – Būtų neįdomu visą sezoną varžytis su tais pačiais žirgais.“
R. Petrikui priklausanti kumelė Sorelina gali būti vadinama greičiausia Lietuvoje – bent jau iki šio savaitgalio. Sorelina laimėjo svarbiausią – pirmos grupės bėgimą per praėjusias lenktynes prieš tris savaites. Sekmadienį Sorelina sieks apginti greičiausiosios vardą.
„Kiekvienas savo augintiniu tiki, bet sunku kažką prognozuoti, – neslėpė R. Petrikas. – Juolab kad neaišku, kokie bus orai, kaip žirgas ištvers kelionę į Raseinius.“
Per praėjusį pirmos grupės bėgimą daugiausiai vilčių buvo dedama į Verona Lad žirgą, kuris priklauso Edvinui Kubiliui. Verona Lad dominavo šį sezoną vykusiose lenktynėse, tačiau svarbiausiame sezono bėgime liko ketvirtas tarp penkių žirgų.
„Prieš tris savaites pirmos grupės bėgime rungėsi penki žirgai, šį kartą turėsime septynis – kuo daugiau žirgų, tuo didesnė intriga, o didžiausią naudą gauna žiūrovas“, – teigė E. Kolbasnik.
Savaitgalio lenktynės Raseinių hipodrome įprastai trukdavo 3 valandas, dabar jos prailgės – į programą įtraukti nebe šeši, o septyni bėgimai.
Pirmą kartą bus organizuojamas grynakraujų jojamųjų veislės žirgų bėgimas jauniems, dar niekada nelenktyniavusiems žirgams.
„Pasaulyje įprasta rengti dvejų metų žirgų lenktynes, nes jie turi būti ruošiami kovoms, tačiau dar per jauni, kad rungtųsi su trimečiais žirgais, – aiškino E. Kolbasnik. – Svarbu suteikti galimybę jauniems žirgams išbandyti savo jėgas, pamatyti galimybes ir šitaip auginti ne tik pačius žirgus, bet ir Lietuvos lenktyninių žirgų lygį.“
Lenktynės Raseinių hipodrome prasidės sekmadienį 15 val.