Raseiniškė, palyginusi dviejų parduotuvių kainas, liko šoke

Šią savaitę lietuviai pradėjo kilti į kovą prieš dideles kainas parduotuvėse.  Sumaištį sukėlė vieno pirkėjo nuotrauka, kurioje matyti, kad vienas žiedinis kopūstas kainavo pusketvirto euro. Po šios nuotraukos, socialiniuose tinkluose pasipylė begalės pirkėjų nuotraukos, kuriuose užfiksuotos didelės produktų kainos.

Šiandien sulaukėme vienos skaitytojos laiško, kuriame ji lieja pasipiktinimą dėl prekybos centruose esančių kainų. Skaitytoja, kuri vienoje iš Raseinių mokyklų dirba mokytoja, sako, jog jaučiasi apgauta – „Kai pasikeitė euras, aš tikrai neverkiau ir neskaičiavau nieko. Tik viskas atrodė centais! Ir nelabai taupant algos pakako, o dabar trūksta. Prieš savaitę užsukau į Dubysos parduotuvę (šiaip niekad ten neinu). Keistai pasirodė viskas pigu, marinuoti agurkai euras ar 90 centų… Ir kai Facebook’e pradėjo kelti nuotraukas su pomidorų kaina… Tikrai, net nesusimąsčiau iki kol vakar nepamačiau arbatos kainos. Jaučiu kaip išdūrė.“ – teigė ji.

Pedagogė prie laiško taip pat pridėjo ir dvi nuotraukas. Viena fotografuota PC „Maxima“, kita PC „Iki“. Pažvelgus į nuotrauką aiškiai matosi, jog viename prekybos centre arbata  „Loyd warming lemon“ kainuoja 1,34 € (be akcijos 1,48€), o kitoje parduotuvėje tokia pat arbata kainuoja 3,57 €. Kas tai? Realybė ar darbuotojų aplaidumas dėliojant prekių kainas? Bet kokiu atveju dėl šių kainų kreipėmės į „Maxima“ administraciją. Belieka laukti atsakymo.

Sukilusiomis kainomis pasipiktinę tautiečiai gegužės pirmoje pusėje žada apsipirkti Lenkijoje ir tris dienas neiti į prekybos centrus Lietuvoje. Tuo sujudimas neturėtų apsiriboti, mat po to kiekviename mieste siūloma išeiti į gatves.

13091813_1241673562511208_828816249_o

13113101_1241673585844539_887863258_o

 

Vilius Stankevičius

16 thoughts on “Raseiniškė, palyginusi dviejų parduotuvių kainas, liko šoke

 1. Tai gal ir į turgų rytoj nulėksit ir nurodinėsit, kiek kas turėtų kainuoti? Baikit, žmonės, tas nesąmones. Jeigu brangu – nepirkit. Jei tenkina „Iki“ kaina – pirkit „Iki“. Taip, kainų skirtumas – nenormalus, bet čia juk rinka, kainas reguliuoja pasiūla-paklausa.

 2. neisivaizduoju ka daro prezidente.ji kazkur isbridusi kitame pasaulyje ir nemato tikroves

 3. Eina (cenzūra) pas mani krautuvėj tai už dyką duoda,

 4. Parduodu karve. Dideli, Riebi, duoda skanu piena +370 634 10 4**

 5. as taj manau kad „shiskin pazonku“ tokes kainas, nu as kai pats esu verslininkas man kainos nesikandzioje, ir nesiskundziu jomis, bet tokiems ubagams kaip visokie jocai bomzai tai nezine ka jems reiks daryt kai tokes kainas, ta lietuve degradoja totalei

 6. kodel (cenzūra) numeri uztusavai, man karve reikia parduoti

 7. Dusk Valentas (cenzūra) adminas webo atsiusk man ip jo (cenzūra) shiskin pazonku sitam (cenzūra) karves jis (cenzūra) mat stumdo (cenzūra) (cenzūra) (cenzūra) DAAAAAAAAAAAAAABILAS , xaxaxa
  (cenzūra) (cenzūra) shiskin pazonku , Valentas tau pyze uz skelbima duhe uzmusu TAKATA

 8. BBD Valentas Jocas (cenzūra) mano dvirati (cenzūra)

 9. v žopu ta lietuva, lekam i ukus bulviu kast:)) #rks

 10. Nera maximoj tokiu kainu. Siandien pats pirkau arbata ir atkreipiau demesi. Nueikit pasiziuret. Pucia burbula patys neturi ka veikt.

 11. jo jo… IKI pigiau nei maximoj Loyd arbata ir Grustes tinkluose pigiau, kaina tokia pati, kaip IKI apie 1.50 eura

 12. Tu durnė! Jokia rinka čia neregulouoja kainų. Nebaudžiamas žmonių išdurinėjimas tai, o ne rinka. Kainos panašios ar net didesnės nei Norvegijoje. Apie kokią rinka pezi, kolūkiete tu?!

 13. Pagrindinės gamintojų firmos susitarė tarpusavyje, ir prekių kainos parduotuvėse ėmė veržliai kilti aukštyn. Nuo 2006-ųjų sausio pieno kainos pakilo 30%, cukraus – 50%, vandens – 67 %, grūdėtos varškės – 40%, ir t.t.
  Apie kokią rinką, reguliuojančią kainas tu kalbi, jei LT nėra rinkos. Rinkos reguliatoriai evakuojasi iš LT.. Kainos prisivijo Norvegiškas, o kai kurių prekių ir pralenkė.. Norvegija – stipriausia ir turtingiausia ekonomika europje, bei viena turtingiausių pasaulyje! Ar supranti ką kalbi, turėdama omenyje rinką?

 14. is kur jus cia traukiat? ziniasklaida neblogai viska iskele, nes tokiu kainu nemaciau. zmones, islyskit is savo kompu ir nueikit patys paziuret realiu kainu i parduotuve.

Comments are closed.