Ramūnas Karbauskis. Dėkojame likimui, kad valstybę valdo ne Andrius Kubilius

Europarlamentaras Andrius Kubilius tikriausiai net nežino, kad Seimas vakar patvirtino maždaug dvejus metus trukusio parlamentinio tyrimo, kuriame aiškinosi 2009–2010 metų ekonominės krizės aplinkybes Lietuvoje, išvadą. O gal kaip tik dėl to fakto taip susinervino, kad išsiliejo socialinio tinklo profilyje (ČIA). Tik Europarlamentaras besikarščiuodamas ir kalbėdamas apie tariamai neteisėtas šios Vyriausybės žmonėms padėti skirtas išmokas, pamiršo paminėti, kad būtent jo vadovaujama Vyriausybė elgėsi tikrai neteisėtai mažindama visų žmonių, o ypač senjorų pajamas. A. Kubiliaus vadovaujama Vyriausybė net buvo pamokyta Konstitucinio Teismo tokiais žodžiais, kai naktimis darytos reformos buvo pripažintos prieštaraujančiomis Konstitucijai:

„Asmuo, kuris atitinka įstatymo nustatytas sąlygas senatvės pensijai gauti ir kuriam ši pensija yra paskirta ir mokama, turi teisę į atitinkamo dydžio piniginę išmoką, t. y. teisę į nuosavybę; ši teisė turi būti saugoma ir ginama.“

Mes šias teises giname ir ginsime. Kaip ir teisę į geresnį gyvenimą kiekvienam žmogui Lietuvoje.

Konservatoriai niekada neatsiprašys. Vardan galios ir valdžios, jie geriau sieks chaoso, stengsis klaidinti, niekinti kitus, kad visiems žmonėms būtų kuo blogiau, nes tik tokioje aplinkoje jie mato savo didvyrišką politinį vaidmenį. Kuo žmogui blogiau, tuo konservatoriui geriau…Tokia ta politinė konservatorių dviveidystė, slepianti interesus, kurie ne visada sutampa su valstybės ir žmonių lūkesčiais.

Apie tokią dviveidystę kalba ir Seimo patvirtintos išvados. Jose detaliai aprašomos aplinkybės, kodėl Lietuva valdant konservatoriams skolinosi žymiai brangiau nei kitos valstybės, kaip bankai „žaidė“ su palūkanomis, kodėl valstybės skola buvo užkrauta ant pensininkų pečių. Aišku jūs sakysite, kad va, „valstiečiai“ čia kelia senas istorijas, bet, šios senos istorijos yra jūsų veiklos atspindys, veidrodis, kuriame mes nenorime matyti savęs ir visos Lietuvos. Nekartosime jūsų klaidų, kad ir kaip norėtumėte, kad jas padarytume skaudesnes, nei padarėte jūs. Nors vargu ar įmanoma dar ciniškiau ir žiauriau pasielgti su žmonėmis, kuriuos jūs būdami labai „aukštai“, t.y. aukščiau už visus, sugebėjote išvadinti šunauja, nes jie nebuvo patenkinti jūsų lyderiu ir jūsų sprendimais

Seimas vakar kreipėsi į Generalinę Prokuratūrą prašydamas ginti viešąjį interesą, nes yra visa eilė konservatorių Vyriausybės veiksmų, kurie privedė šalį prie socialinės-ekonominės katastrofos, nuskurdindami didžiąją dalį Lietuvos žmonių.

Kelios citatos iš Seime atlikto tyrimo išvados:

„Lietuvos Respublikos Vyriausybė ne tik skolinosi labai brangiai, bet ir nusprendė dalį lėšų už aukštas 8 procentų palūkanas perskolinti „Sodrai“. Iš viso „Sodra“ per 2009–2017 metų laikotarpį sumokėjo Finansų ministerijai apie 1,1 mlrd. eurų palūkanų. Tai buvo daroma pažeidžiant Valstybinio socialinio draudimo įstatymo 20 straipsnio nuostatas, taip pat buvo sumažintos galimybės išsaugoti senatvės pensijų perkamąją galią bei diskredituota valstybinio socialinio draudimo sistema“.

„Viešojo sektoriaus skola per 2009–2012 metus padidėjo 8,5 mlrd. eurų (nuo 5 mlrd. 2008 metų pabaigoje iki 13,5 mlrd. 2012 metų pabaigoje). Palyginti su BVP, ji išaugo nuo 15,6 procento 2008 metų pabaigoje iki 41 procento 2012 metų pabaigoje“.

Visa tai buvo užkrauta ant paprastų žmonių, iš jų atimant ir nieko neduodant mainais, išskyrus nusivylimą ir gyvenimo planus svetur.

Apie išvadas galite paskaityti plačiau ČIA: lvzs.lt. Dėl 2009–2010 m. krizės Lietuvoje kalti ir politiniai sprendimai – siūloma kreiptis į Generalinę prokuratūrą dėl viešojo intereso pažeidimo; susipažinti su išvadomis galima ČIA.